Последњи меч четвртфинала: Енглеска – Француска

Извор: EPA-EFE/Ali Haider
Енглеска и Француска играју од 20 часова последњи дуел четвртфинала овогодишњег Мундијала у Катару.
И Енглеска и Француска негују дугу фудбалску традицију али и ривалитет, додуше више рекреативни него такмичарски бар кад је фудбал у питању. Наиме “троглави лавови” и “триколори” до сада су се састали 31. пут а од тих сусрета чак 24. била су пријатељске и ревијалне утакмице. Енглеска је до сада тријумфовала 17 пута, девет пута су “триколори” били бољи док је меч пет пута завршен без победника.
Први меч ове две селекције одиграле су 10. маја 1923. године а Енглези су лако славили са 4:1. Ово ипак није најубедљивија победа “острвљана”, четири године касније 1927. успели су да савладају ривала са 6:0. Француска је Енглеску добијала са 5:2 два пута, први пут 1931. године а потом 1963. на Европском шампионату.
Када се скорији међусобни сусрети гледају у последњих пет мечева Француска је побеђивала три пута, Енглеска једном и једном није било победника.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

