ИН4С

ИН4С портал

После Пушкиновог, уклоњен и споменик совјетским пилотима

1 min read

На овом месту биће споменик херојима Украјине – написао је градоначелник Тернопоља Сергеј Надал на Фејсбуку, преноси Известија.

Лист наводи и да је градоначелник Одесе Генадиј Труханов саопштио да се уклањању ознаке руских градова са спомен-обележја градова побратима и партнера и том граду.

У Тернопољу је 9. априла уклоњен споменик руском песнику Александру Сергејевичу Пушкину.

Претходно је биста Пушкина уклоњена у граду Мукачеву, на западу Украјине.

Русија је 24. фебруара почела војну интервенцију у Украјини, коју Москва назива специјалном војном операцијом, а међу циљевима је наведена заштита самопроглашених Доњецке и Луганске народне републике, демилитаризација и денацификација Украјине.

 

(ФОТО) Ново хапшење: Полиција из Шарићеве куће извела мушкарца

 

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “После Пушкиновог, уклоњен и споменик совјетским пилотима

  1. У Подгорици постоје споменици Пушкину и Висоцком, Улица Московска, Мост Московски и сл. Рече ми један човјек да Град Подгорица планира да их поруши и преименује !?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *