Полицијска акција у Котору: Код „Шкаљарца“ пронађено више од четири килограма кокаина
Фото: Управа полиције
Полиција је у Котору пронашла више од четири килограма кокаина код наводног сарадника „шкаљарског клана“, преносе „Вијести“.
Потом се огласила и полиција.
“Службеници Одјељења безбједности Котор су данас, у сарадњи и координацији са Вишим државним тужилаштвом у Подгорици, у склопу свеобухватних активности усмјерених на откривање и процесуирање кривичних дјела, а поступајући по оперативним сазнањима, у Котору ухапсили особу блиску једној организованој криминалној групи – Ј.К. (33) код којег је пронађена већа количина кокаина и пиштољ”, наводе у саопштењу.

Наиме, како су казали, полицијски службеници су у једном стану у Котору пронашли пиштољ марке „Танфоглио“ у илегалном посједу и око 4,5 килограма кокаина, који је како се сумња, био намијењен даљој уличној продаји.
“Након прикупљених потребних обавјештења, Ј.К. је по налогу Вишег државног тужиоца у ВДТ у Подгорици ухапшен због сумње да је починио кривично дјело неовлашћена производња, држање и стављање у промет опојних дрога, кривично дјело недозвољено држање и ношење оружја и експлозивних материја и кривично дјело насиље у породици или у породичној заједници”, истакли су.
Осумњичени ће, како се додаје, уз кривичну пријаву, у законском року бити приведен на даљу надлежност Вишем државном тужилаштву у Подгорици.
“Службеници Управе полиције настављају интензивно са идентификацијом особа које спроводе криминалне активности, са приоритетним фокусом на откривање и разбијање мрежа уличне дистрибуције наркотика, на локалном и регионалном нивоу као и сузбијање кривичних дјела са елементима насиља”, закључили су.







