Полицији нове униформе
1 min read
Нова унифрома неће као саставни дио имати сако који је превазиђен и непрактичан дио униформе полицијских службеника, ни шапку
Црногорски полицајци ускоро ће добити нове, модерније унифроме, а новац за то предвиђен је буџетом МУП-а за 2015. годину.
У полицијском часопису “Документ ” појашњено је да су униформе које су у употреби дотрајале и да се морају се промијенити.
„Током сагледавања искустава земаља из окружења, прибављене су њихове униформе да би на основу њихових предности и недостатака утврдили концепт нове униформе која ћебити другачија (модернија) у односу на садашњу и у погледу изгледа и у погледу материјала од којих је израђена”, пише у “Документу”.
Додаје се да су важећој регулативи предвиђене службена, радна и свечана униформа, као и униформе за извршавање посебних задатака.
У МУП-у су, сагледавајући упоредна искуства, реалне потребе из досадашње праксе и тренутну економску ситуацију, одлучили да нова униформа буде сублимат службене и радне униформе, због чега ће се и измијенити прописи.
Нова унифрома неће као саставни дио имати сако који је превазиђен и непрактичан дио униформе полицијских службеника, ни шапку.
Коњевић: Планирана јача контрола полицијског састава
Министар полиције Рашко Коњевић најавио је да ће током 2015. акценат рада тог министарства бити стављен на надзор над спровођењем донијетих прописа и законито поступање полиције, као и на снажније афирмисање индивидуалне одговорности у свим случајевима гдје се утврде незако нитости.
„Због специфичности овлашћења која имају полицијски службен.Он је за „Документ” рекао да ће под посебним надзором бити законито и благовремено поступање код одлучивања о правима и обавезама грађана. Коњевић је додао и да је планирана и јача контрола организационих цијелина полицијског састава.ици у заштити закона, у име државе, а која увијек носе дозу ризика да се приликом њихове примјене угрозе права грађанина”, казао је Коњевић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

