ИН4С

ИН4С портал

Подгоричанин: Полицајци ме претукли, вријеђали ме и понижавали, примио сам пет ин‌јекција

Подгоричанин Ђ. В. (47) реаговао је на полицијско саопштење да је ухапшен због сумње да је ударио полицајца вратима службеног возила, а потом у станици полиције пријетио и напао другог службеника тврдећи да су га службеници Управе полиције претукли, да су били груби, непријатни, вријеђали га и понижавали.

„Дана 5. марта око 6 часова био сам паркиран на паркингу поред пумпе, чекајући такси. Пришли су ми полицајци и тражили документа од возила, која сам им дао заједно са возачком дозволом. Предложили су да урадим алкотест, на шта сам пристао, али ми нијесу показали резултат теста, што је у мени изазвало додатну сумњу у цијели поступак.

Полицајци су од почетка били груби, непријатни и увредљиви. Ко год ме познаје, зна да се увијек обраћам људима са поштовањем, без обзира на године и околности. Мирно сам ушао у полицијско возило, али су тада постали још агресивнији. У возилу су ми држали руке, један полицајац једну, други другу, док ме трећи више пута ударао у леђа, кичму, бубреге и ребра. Један ударац завршио је и у пред‌јелу тестиса. Ударан сам минутима док су ми руке биле уврнуте. Болови су били толико јаки да је долазила Хитна помоћ и даваłа ми ин‌јекције против болова. Укупно сам примио пет ин‌јекција – двије у притвору исте ноћи, једну у болници на Цетињу и још двије у КБЦ Подгорица.

Посебно желим да нагласим да никада нијесам тренирао, никада нијесам ишао у теретану, нити сам особа склона насиљу, а камоли да нападнем полицајце, како је наведено у полицијском извјештају.

Дубоко сам разочаран што су се полицајци из мог града (Подгорице) тако понијели не само према мени, као према свом суграђанину, него немају право да се тако понашају ни према коме, из било ког града или државе. Нико нема права да се тако понаша, а посебно полиција. Ваљда би требало да буду у служби грађана, а не да се понашају толико непристојно и охоло.

Надам се да ће моја жртва охрабрити и друге људе да се одваже, да не ћуте пред неправдом. Желим да истакнем да се полиција на Цетињу према мени понијела изузетно коректно и људски, на чему им се јавно захваљујем.

Моја порука није усмјерена против било кога лично, већ је апел да се према сваком грађанину поступа са поштовањем, у складу са законом и принципима људског достојанства.

Само на тај начин можемо градити друштво правде, одговорности и међусобног повјерења и поштовања, у складу са законом и принципима људског достојанства“, пише у његовом реаговању, преносе Вијести.

Ђ. В. је редакцији доставио медицинску документацију.




Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *