Почела седница Кризног штаба: Главна тема нови сој корона вируса

Фото: Танјуг
У Палати Србија почела је нова седница Кризног штаба на којој ће се расправљати о тренутној епидемиолошкој ситуацији у земљи. Како је најављено, једна од главних тема ће бити и присуство новог соја вируса корона. Осим тога, расправљаће се и имунизацији становништва која се тренутно спроводи.
Председница Владе Ана Брнабић изјавила је раније да ће на данашњој седници Кризног штаба покренути питање о евентуалном укидању мере за улазак у Србију из Мађарске уз негативан ПЦР тест.
Брнабић је у Скупштини Србије, одговарајући на посланичка питања, рекла да ће замолити медицински део Кризног штаба да погледа тренутне епдиемиолошке параметре у Србији и Мађарској.
– Учинићемо све да, уколико је то безбедно и не видимо претерани ризик, да оно што у овом тренутку важи за Бугарску и земље Западног Балкана, важи и за Мађарску, која је нама најбољи могући партнер, и политички и економски, и на сваки други начин – рекла је Брнабић.
Извор: новости.рс

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Ono kad nesoji raspravljaju o novom soju???