ИН4С

ИН4С портал

Побједа младих хокејаша на старту Свјетског првенства

У прве двије утакмице првог кола, Холандија је побједила Белгију 4:2, док је Кина била боља од Хрватске 4:1. Селекција Србије у другом колу у уторак игра против Хрватске са почетком у 20 сати.
hokej

Стријелац је после само 65 секунди игре био Алекса Гвозденовић на асистенцију Кристијана Савовића. Да ће бити врло неугодан противник Аустралијанци су показали у седмом минуту када је Рапчук донио изједначење (1:1).

Гвозденовић и Савовић поново су били најзаслужнији за ново вођство Србије, само су у 12. минуту замјенили улоге. Савовић је био стријелац, а Гвозденовић асистент. Репрезентација Србије је и у 14. минуту искористила бројчану прдност на леду, преноси б92.

Лазар Пејчић је асистирао, а Марко Драговић погодио мрежу за вођство 3:1. Изузетно ефикасну прву трећину заокружио је Гам који је само 30 секунди прије истека 20. минута постигао други гол за Аустралијанце.

Стојсављевић и Рачић су головима обезбједили убједљиво вођство (5:2), али се селекција Аустралије није предавала. Наиме, од 52. до 55. минута Аустралијанци су постигли два гола и озбиљно припријетили Орловима.

Међутим, млади хокејаши фантастично су одиграли у финишу утакмице и головима Видовића, Гвозденовића и Миркова изборили убједљив тријумф 8:4, сазнајемо од б92.