ИН4С

ИН4С портал

Пливање: Микс штафета Србије у финалу на Европском првенству

Фото: Извор: EPA-EFE/Tamas Kovacs

Микс штафета репрезентације Србије у пливању обезбедила је финале на Европском првенству у дисциплини четири пута 50 метара слободно.

Тим Србије у саставу Урош Живановић, Никола Аћин, Катарина Милутиновић и Нина Станисављевић је заузео осмо место у полуфиналу, са временом 1:33,52 секунди.

Српски пливач Никола Аћин је са 11. места прошао у полуфинале на 100 метара слободно, са временом 47,41 секунди и тако за две стотинке надмашио државни рекорд који је до сада држао Велимир Стјепановић.

Млади српски пливач Урош Живановић је на 50 метара прсно заузео девето место и тако са временом 26,79 секудни обезбедио себи место у полуфиналу.

Српска поливачица Нина Станисављевић је у истој дисциплини у женској конкуренцији била 22. са временом 31,46 секунди, док је Ања Цревар 31. позицију на 200 метара слободно са временом 1:59,60 секунди.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<