ИН4С

ИН4С портал

Плаве, зелене или смеђе: Шта боја очију открива о вама?

1 min read
Oтприлике 79 одсто људи има смеђе очи, 8-10 одсто становништва има плаве очи, 5 одсто има боје љешника, а само 2 одсто људи има зелене очи. Поред ових статистика, истраживачи су такође покушали да пронађу особине личности специфичне за сваку боју очију и открили су неке обрасце.

Фото: Depositphotos/phakimata

Oтприлике 79 одсто људи има смеђе очи, 8-10 одсто становништва има плаве очи, 5 одсто има боје љешника, а само 2 одсто људи има зелене очи. Поред ових статистика, истраживачи су такође покушали да пронађу особине личности специфичне за сваку боју очију и открили су неке обрасце.

Жене свијетлих очију боље подносе бол од тамнооких

Једно истраживање показало је да жене са зеленим и плавим очима могу боље да се носе са болом и стресом од жена са смеђим и очима боје љешника. Током трудноће и порођаја чинило се да група са свијетлим очима има мање болова. Поред тога, рјеђе су развиле анксиозности и депресију након порођаја. Група жена тамних очију имала је више негативних мисли, пише портал „Брајт сајд“.

Људи са смеђим очима сматрају се поузданијима

Једно истраживање испитивало је 1.016 жена у доби од 16 до 35 година. Резултати су показали да жене често повезују боју очију са одређеним особинама. Истраживачи су открили да су људи са смеђим очима сматрани интелигентнима и љубазнима. Штавише, људи им више вјерују.

Људи са плавим очима сматрају се слатким и атрактивним

Иста анкета показала је да се људи са свијетлим очима сматрају љубазнијим и дражим. Иако се чинило да тамније очи иду руку под руку са интелигенцијом, плаве очи је на исти начин описало само 7 одсто учесника. Али за разлику од тога, за ову групу људи се сматра да је физички привлачнија.

Људи са зеленим очима сматрају се креативним и враголастим

Зелене очи најатрактивнијим сматра 29 одсто учесника у истраживању. Штавише, ова боја приказује креативност и неку врсту мистерије. Раније су људе са таквим очима у неким регионима доживљавали као зле. Али ово је вjероватно зато што су зелене очи биле врло рijетке.

Мушкарци са свijетлосмеђим очима имају више психијатријских проблема него жене са очима исте боје

Једно врло занимљиво откриће произашло је из проучавања људи свиjетлосмеђих очију. Показало је да они имају више психијатријских проблема него људи са тамносмеђим или црним очима. Такође, закључак је да су мушкарци у овој групи мање стабилни (68,47 одсто) од жена.

Жене са црним очима су мање друштвене и самоувјерене

Истраживање је показало да 65,38 одсто жена са црним очима уопште није било превише социјално. Такође, могу имати мање самопоуздања и амбиција у поређењу са мушкарцима истих очију. Речено је да мушки учесници имају динамичнији карактер. Могу бити расположени, импулсивни и често траже опасне авантуре.

Плавооки људи више уживају у испробавању нових ствари

Још једно истраживање показало је да се за људе са плавим очима сматра да су изражајни, привржени и самопоуздани. Такође уживају у испробавању нових ствари, склапању нових пријатеља, одласку у авантуре и бављењу здравим активностима.

Људи са очима боје љешника добро подносе притисак

Чак 50,7 одсто људи са очима боје љешника добро се показало под стресом и притиском. Такође су били страственији у својим пословима. Мушкарци са очима боје љешника и зеленим очима сматрају се најатрактивнијим упркос стереотипу о плавим очима.

Људи са зеленим очима оптимистичнији

Зелене очи доминирале су у категоријама попут постављања циљева, оптимизма у погледу будућности и страствености у пословима. Такође, такви људи чешће постављају животне циљеве (65,9 одсто) и донирају у добротворне сврхе (48 одсто).

Људи са смеђим очима живе пуним плућима

Људи са смеђим очима у 36,5 одсто случајева изјашњавају се као они који живе пуним плућима овдје и сада. Ова група људи је лакше одржавала контакт очима (након људи са зеленим очима), што би могло бити корисно на радном мјесту.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “Плаве, зелене или смеђе: Шта боја очију открива о вама?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *