ИН4С

ИН4С портал

Патријарх Порфирије: Будимо мудри и верни своме путу

Патријарх српски Порфирије

Патријарх српски Порфирије поручио је грађанима, уочи Нове године, да буду мудри и верни своме путу.

„Нека нас и знаци времена Господу воде, као што је звезда са Истока ономад водила мудраце ка Богомладенцу Христу“, навео је патријарх на Инстаграму.

Како је објаснио, та мисао му увек сине „на концу календарске године“ и подсети га на фреску Поклоњење мудраца из манастира Високи Дечани, у којем је, како је навео, монашки постриг примио са жељом да целога живота следи Господа Христа.

„Будимо мудри и верни своме путу, радујмо се близини витлејемске пећине! И не заборавимо да благодаримо Господу што нас својим видљивим и невидљивим знацима премудро кроз живот води, и од сваког искушења чува“, поручио је патријарх.

Извор: Спутњик

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

21 thoughts on “Патријарх Порфирије: Будимо мудри и верни своме путу

  1. A možete li Vaše Prvosveštenstvo nešto o trenutnoj situaciji i ovozemalhjskom stanju u zemlji.Makar jednu rečenicu.kako vi gledate na recimo uskraćivanje prava vjernicima da bez ausvajsa uđu u Crkvu.

  2. Rade nije mi jasno da kažeš da si Srbin a pričaš takve gluposti. Nije Zdravko Krivokapić Srbin ( sam je rekao da je 200 posto Crnogorac) a ni predstavnik Srba iz Crne Gore. Temeljni ugovor ON ne potpisuje a ne Sveti Sinod i kako to da nikad ne čusmo od pokojnog Mitropolita Amfilohija da rade protiv njega iz Srbije ill tako nešto. Sad pošto se upokojio svi nešto dodajte i izvrćete.

    1
    2
  3. @Sibirski da ne bi polemisali ni sad ni ikad više o ovim temama, ako je „Блаженопочивши Митрополит Амфилохије“ poslao Andriju Mandića na začelje liste onda je njemu tu mijesto do kraja svijeta i vijeka. Shvatite ovo kao Aksiom i tu je kraj svake priče. Tebi – Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️???????? Ja ih lično smatram previše neobrazovanim, primitivnim i glupim da bi predstavljali bilo koga a kamo li Srpski narod iz Crne Gore. To možemo riješiti tako da FRONT prestane da uzurpira pravo da predstavlja Srbe iz CG i da svaku Srbin iz CG slobodno izabere svog predstavnika kome će vjerovati.

    4
    2
    1. Legendo tvoj doživljaj poretka stvari je tvoje pravo, ali i tvoj problem takođe. Koga Srbi iz Crne Gore velikom većinom smatraju za svoje predstavnike najbolje govore rezultati izbora, redom. O bilo čijem primitivizmu neću, ali je za tebe dobro što u tom smislu o sebi imaš visoko mišljenje. Neko bi možda rekao da i to samo po sebi dovoljno govori.
      Međutim, sve to je periferno u odnosu na činjenicu da je i Crkva konačno ogolila prevaranta koji zauzima mjesto premijera.

      Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️????????

  4. Hvala našem Patrijarhu Porfiriju na blagoslovu i molitvama za svoj narod ????☦️

    Pitam se zbog čega IN4S ne prenosi stav SPC iskazan kroz intervju Episkopa i Vladike Bačkog – Irineja Bulovića, dat listu Pečat, a u kojem oštro i argumentovano kritikuje dosadašnje ponašanje premijera Krivokapića u vezi potpisivanja temeljnog ugovora, i decidirano tvrdi da dok je on na mjestu premijera Crkva neće potpisivati temeljni ugovor sa Vladom Crne Gore?!
    Borba je prenijela, a ja se pitam zašto vi ćutite? Istina se ne može sakriti od vjernog naroda!

    Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️????????

    14
    18
      1. Opet krivo, mada navikli smo.
        Svi koji su bliski našoj Crkvi znaju, pa tako sigurno i portal IN4S, da je Vladika Irinej Bulović duhovni otac Patrijarha Porfirija i da kada se oglasi praktično prenosi stavove Sinoda i Patrijaršije, odnosno Patrijarha.
        Tako da ovaj crveni karton upućen od strane naše svete SPC premijeru Krivokapiću, ništa više ne može anulirati i izbrisati. Ovo je jasna poruka svima koji hoće da je čuju.

        Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️????????

        8
        11
    1. Samo vi radite vaš posao udbaši i dislajkujte do mile volje, ali stvarnost će vas lupiti po čelima bukovim. Samo će vam se kazati ????

      Znači, Vladika Irinej Bulović: CRKVA NEĆE POTPISIVATI TEMELJNI UGOVOR SA VLADOM CRNE GORE, DOK JE NA NJENOM ČELU ZDRAVKO KRIVOKAPIĆ!

      Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️????????

      7
      16
        1. Ahahahahahaha… smeta li istina Radenko? Boli li te? A, boli li kozmetičarke? Oćete li sada tražiti smjenu Vladike Bačkog i Patrijarha, jer su ogolili vašega svetoga čo’eka i Judu cuckoga?
          I za kraj, dobro je kad vi nijeste botovi, no vas kozmetičarke samo na povodac vode 😉

          Samo FRONT OSLOBAĐA! ❤️????????

  5. Kao Srbin duzan sam da postujem nasega Patrijarha a ne znam.da li imam pravo da kazem da nije lijepo ovo sto rade iz Patrijarsije protiv Zdravka i vlade i nas Srba u CG. Opstrukcije su pravili upokojenom djedu sto smo svi vidjeli a Bulic Irinej je bio veliki neprijatelj nasega djeda a evo se glasnuo da nece potpisat crkva ugovor sa drzavom CG dok je Krivokapic premijer. Nastavlja Bula da radi u korist Vatikana a na stetu Srba.

    19
    11
  6. Vase Viskokopreosvestenstvo, Gospodine Profirije…..
    Divni Patrijarhu Nas…. Oce Nas….
    Vjerni Smo Vjeri Svojoj…. I Rodu Iskonskom Nasemu….
    A TI Nas MUDRO VODI…. Vjerujemo u TEBE, Presvijetli Nas….

    22
    3

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *