ИН4С

ИН4С портал

Паштровићи траже да Петровац буде општина

 Petrovac

Паштровићи не одустају од захтјева за другачијом локалном самоуправом и деценијама стара иницијатива за формирање општине Петровац биће, како најављују, озваничена ових дана, пише „Дан“.

Старосједиоци појашњавају да самосталност траже зато што су незадовољни односом Општине Будва, а њихова локална самоуправа заузимала би простор од Куфина (између Буљарице и Чања) до Бабиног вира у Бечићима.

Паштровићи су увјерени да могу сами да брину о себи и свом даљем развоју.

Старосједилац и познати угоститељ Илија Арменко каже да би тако Бечићи, Свети Стефан и Петровац били јединствена цјелина, јер се гледано туристички ради о најбољем дијелу цијелог Црногорског приморја

Арменко истиче да постоји апсолутна економска оправданост за захтјев да Петровац буде самостална општина.

Ових дана крећемо у много озбиљнију акцију. Слиједи формирање иницијативног одбора, а имамо и елаборат економске оправданости за постојање општине Петровац и са тим ћемо врло брзо упознати Владу Црне Горе. Свим активностима по овом питањи координираће иницијативни одбор. Иза овог пројекта не стоји никаква политичка игра и није дјело ниједне политичке партије, већ израз жеље и опредјељења огромне већине старосједилаца да свом мјесту поврате статус општине, јер је то једина гаранција за прави развој на најљепшем дијелу црногорске обале“, каже Арменко.

Он је додао да старосједиоци више не желе да све паре из Петровца иду у Будву и Подгорицу, већ да дио остане и овом подручју и „да буду господари новца који су зарадили“.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Паштровићи траже да Петровац буде општина

  1. И треба да буде општина!!! Да је Петровац којим случајем био седиште општине, не верујем да би општинска власт дозволила оно што је будванска општинска власт у урбанистичком смислу урадила Петровцу – унаказила то дивно и мирно место.

  2. Na Primorju bi status opštine, pored Petrovca, mogli imati i Bijela, Risan, Grbalj, Luštica, Sutomore i Mrkojevići, a u kontinentalnom dijelu i Zeta, Malesija, Grahovo, Župa Nikšićka, Spuž, Rijeka Crnojevića, Crmnica, Krajina, Anamali, Pavino Polje, Gradac, Mateševo, Murino,… Naravno, u potencijalnim opštinama bi trebalo uspostaviti malobrojnu i djelotvornu lokalnu upravu, a ne, kao što je slučaj u već postojećim, da se nakon svakih izbora zapošljavaju na desetine i stotine članova i simpatizera vladajućih partija. Pored toga, potrebno je, kao i u susjednim i nama bliskim državama (Srbija, BiH, Hrvatska) jedinice lokalne samouprave podijeliti na manje (opštine) i veće (gradove). U skladu sa ovdašnjom besprimjernom i bezočnom centralizacijom, samo Podgorica ima status grada (glavnog), iz čega slijedi da su ostale opštine zapravo sela (što nažalost nije daleko od istine!), dok Cetinje ima nejasni status tzv. „Prijestonice“, koji u suštini ništa ne znači, ponajmanje njegovim stanovnicima.

  3. Драги Паштровићи подржавам вашу идеју и стојим вам на располагању…

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *