Партизан прегазио Видеотон за Лигу Европе! (ВИДЕО)

Голове за црно-беле постизали су Тавама у шестом минуту, Сума у 22. и Ђурђевић у 35. минуту.

Изабраници Мирослава Ђукића одиграли су сјајно у Мађарској и већ после пола сата практично обезбедила још, бар, шест утакмица на европској сцени.

Изабраници Мирослава Ђукића одиграли су феноменалан меч на „Панчо Арени“ и већ у првом полувремену решили питање победника.

Партизан је од самог старта поставио јак темпо на који, изабраници Марка Николића нису имали одговор.

У шестом минуту Тавамба је постигао водећи гол, који је после акције коју су започели Јанковић и Евертон, шутем из прве савладао голмана домаћих.

Домаћини су у наставку покушали да дођу до изједначења, Лазовић је пропустио две шансе, а онда је Хенти шутирао поред гола.

То је знао да казни Сејдуба Сума у 22. минуту после асистенције Ђурђевића.

Само пет минута касније екипа Партизана лако је могла да заради црвени-картон, пошто је Остојић направио катастрофалну грешку, када је кратко вратио лопту Стојковићу, а потом направио прекршај и ако се стекао тренутак да је штопер Партизана био последњи играч одбране, а Маринер је проценио да је жути картон довољна казна за Остојића.

У 35. минуту уследила је нова контра Партизана, , Марко Јанковић је успео да побегне по десној страни, упослио је Ђурђевића, који повећа предност црно-белих на 3:0.
До самог краја полувремена екипа Партизана није створила веће шансе, да би у другом наставила где је и стала.

Партизан је у 60. минуту могао до 4:0, Јанковић је изашао сам пред голмана, али му је лопта побегла.

После мирног периода игре нападач Партизана Урош Ђурђевић изашао сам испред голмана и десном ногом закуцао лопту иза његових леђа за коначаних 4:0.

Жреб за Лигу Европе на програму је у петак.