Партизан побиједио Задар и остао у трци за друго мјесто

Кошаркаши Партизана савладали су данас у Београду екипу Задра са 87:53 (15:20, 21:8, 23:11, 28:14) и остали у конкуренцији за друго мјесто пред почетак плеј-офа регионалне АБА лиге.

kosarkaski-klub-partizan

Изабраници Душка Вујошевића забиљежили су 18. побједу, 12. заредом, а коју позицију ће заузети у лигашком дијелу сезоне одлучиће меч последњег кола у којем сљедеће недјеље гостују екипи Будућности у Подгорици.

Данашњи дуел у Пиониру црно-бели су почели стегнуто због његове важности, али је у наставку борбе њихов квалитет дошао до изражаја, па су заслужено и лако дошли до важног тријумфа.

Од друге четвртине Партизан је потпуно загосподарио паркетом, успјешан деби имао је Американац Џош Акојон, тако да Задрани, који су наступили без свог најбољег играча Флоренса, нису имали изгледа за евентуално изненађење.

Разиграни црно-бели стекли су убједљиву предност и без икаквих проблема контролисали меч до краја, а до убједљиве побједе, којом су се реванширали гостима за пораз у првом дијелу сезоне, предводили су их Акојон са 16, Мачван са 12 и Ђумић са 11 поена.

У екипи Задра најефикаснији су били Собин са 16 и Санго са девет.

Данашња утакмица, као и све у оквиру 25. кола, почела је минутом ћутања у знак поште трагично настрадалима у паду хеликоптера у Београду.