Партизан једва сломио отпор Бачке, три бода остају у Хумској

Фудбалери Партизана су резултатом 2:1 побиједили Бачку у утакмици 9. кола Линглонг Суперлиге.

У првом полувремену нисмо видели малтене ништа, Партизан је одиграо јако слабо у том делу меча у ком није било голова, али ни изразито квалитетних прилика.

Партизан је имао теренску иницијативу, било је свима јасно да је Бачка стигла у Београд да се брани и покуша да освоји бод, па су своје прилике чекали из контри и неке су чак успели да створе.

Изабраници Александра Станојевића су имали најозбиљнију шансу преко Лазара Марковића, када је снажно шутирао, а голман Милојевић без већих проблема лопту избио у корнер, такође је Денис Стојковић имао прилику, али је и тај његов покушај био непрецизан.

Бачка је могла да поведе у 35. минуту утакмице, тада је Лука Ратковић изашао сам пред Александра Поповића, покушао да га лобује, да само пребаци лопту преко њега, али није успео и Бањак је потом отклонио опасност.

Натхов покушај из слободног ударца је ставио тачку на првих 45 минута, а на старту другог полувремена, видели смо да је Партизан желео што пре да постигне гол, па је успео да преко Суме И Садика до истог И дође И то већ од 50. Минута утакмице.

Током наредних 10 минута, Партизан је био неупоредиво бољи и агресивнији ривал, прво је Садик пропустио огромну шансу за 2:0, а онда се црно-белима све то вратило, када је приликом једног опасног центаршута Томовић лопту послао у свој гол уместо у корнер и на семафору је стајало 2:0 за Партизан.

Уследило је још неколико опасних напада црно-белих, кренули су све агресивније на гол Бачке фудбалери Партизана, Садик је имао две стопостотне шансе, али их није искористио, а Крсто Ђорђевић је испалио „пројектил“ и постигао прелеп гол за смањење на 2:1.