Papa: Pravoslavlje je bolesno

Papa Franjo je uoči posjete Turskoj i pravoslavnoj Carigradskoj patrijaršiji, rekao da je pravoslavlje bolesno i poručio da on ima lijek za njegovo ozdravljenje.Izlječenje pravoslavlja, prema papi Franji, jeste priznavanje prvenstva vatikanskog pape za vrhovnog poglavara u cjelokupnom hrišćanstvu.
Provokativnu poruku pravoslavcima papa Franja je uputio tokom besjede na Trgu Svetog Petra u Rimu, u prisustvu nekoliko hiljada vjernika, pišu franfurtske Vesti.
Pozivajući se na vatikanski postulat po kojem “crkva Hristova postoji samo u rimokatoličkoj crkvi, koja je naslednik Svetog Petra i episkopa u zajedništvu sa njim”, papa je rekao da je “crkva nezdrava kada vjernici, klirici i đakoni nisu u jedinstvu sa njenim biskupom”.
“Crkva koja nije u jedinstvu sa biskupom, jeste bolesna Crkva. Isus je želio takvo jedinstvo svih vjernika sa biskupom. Isto važi i za sveštenike i đakone. Svako treba da bude svjestan da je biskup postavljen kao vidljiva veza svakog sa Crkvom i Crkve sa Apostolima i sa ostalim zajednicama, koje su takođe sjedinjene sa biskupima i sa papom u jednu, jedinstvenu crkvu”, kazao je poglavar Rimokatoličke crkve.
Poglavar Rimokatoličke crkve boraviće u Ankari i Istanbulu od 28. do 30. novembra i tada će se sastati sa vaseljenskim patrijarhom Vartolomejom, prvim među jednakim pravoslavnim poglavarima.
Redakcijo, možete li da postavite link odakle ste uzeli ovu vijest?
Mislim da je katolicka vjera mrtva. Katolicke zemlje su sve ateisticke. Nek sa papa dotona ne sekira za srpsku vjeru, nek se stara o pederima i pedofilima.
O čemu bulazni ovaj covek,prije će biti da je on teško bolestan.
Papa je AQntihrist, Vatikan je bolestan, čim su na temu došli homoseksualci,a ne gladna djeca svijeta ! O pedofiliji da i ne pričamo !
SOTONO !!!
Ej Franjo … To ti dodjemo … (Ovaj Franjo je totalno puk’o)
Dokon pop i jariće krsti.