ИН4С

ИН4С портал

Оштрије мјере у Токију уочи Олимпијских игара

1 min read

Илустрација

Јапан је објавио да ће подићи ниво упозорења на коронавирус у Токију како би омогућио увођење оштријих мјера ради сузбијања ковида-19, три и по мјесеца уочи почетка Олимпијских игара у том граду.
Вакцинација у Јапану се одвија изузетно успорено и већина људи у Токију још није примила вакцину, док број нових инфекција скаче, преноси Бета.

Подизање нивоа упозорења омогућиће гувернеру Токија да наложи скраћење радног времена ресторана и кафића, уз казне за оне који буду кршили ту мјеру и компензације за оне који јој се повинују.

Премијер Јапана Јошихиде Суга најавио је да ће нове мјере бити на снази од понедјељка до 11. маја.

Прву дозу вакцине примило је свега милион Јапанаца, односно мање од један одсто становништва.

Процес имунизације у Јапану започет је средином фебруара вакцинацијом медицинских радника, а старији људи би требало да примају вакцину од сљедеће недеље до краја јуна.

Остатак становништва вјероватно ће морати да чека до јула, због чега је достизање колективног имунитета у Јапану готово немогуће до 23. јула, када треба да почну Олимпијске игре

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *