ИН4С

ИН4С портал

Пријовић погодио Мундијал: Србија до Москве!

1 min read
Фудбалска репрезентација Србије од 20.45 игра против селекције Грузије на стадиону "Рајко Митић" за крај квалификација и победа је води на Мундијал у Русији 2018.
Дошао је и меч одлуке! Фудбалска репрезентација Србије побједила је селекцију Грузије, са 1:0 на стадиону „Рајко Митић“ за крај квалификација и пласман на Мундијал у Русији 2018.
У утакмици која је била доста тешка за гледање, Србија се мучила да пробије бедем гостију. Нарочито је лоша била игра у првом полувремену, када ”орлови” нијесу упутили ни један шут на гол противника.
У другом полувремену Србија се разиграла у нападу и ставрала шансе. Неколико шутева у оквир гола, или тик поред статива, најавили су побједу. Матићев шут су Грузијци избацили са саме гол-линије. А онда је Александар Пријовић маестрално завршио једну полу-контру, коју су водили Ивановић и Митровић. Овим голом у 74.минуту Србија је ријешила питање побјединика, – како ове утакмице, тако и цијеле квалификационе групе.

„Идемо, Србија. Само храбро и биће све ок! Србија“, написао је некадашњи капитен националног тима Дејан Станковић на Инстаграму у знак подршке „орловима“.

Палата „Албанија“, Мост на Ади и Дом Народне скупштине у Београду биће осветљени у бојама државне тробојке у знак подршке фудбалерима Србије током одлучујуће битке, јављају медији.

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ

Србија је имала велики вјетар у леђа јер су све карте за меч распродате, а на стадиону је отпјевана и чувена песма „Пукни зоро“ коју је извео пјевач Милош Радовановић. Поред тога и полицијска гарда је свирала „Марш на Дрину“…

Уочи ове утакмице, Србија је била прва са 18 бодова, једним више од Велса и два корака испред Републике Ирске, и управо се ове двије селекције састају у Кардифу. Побједа води нашу репрезентацију на велико такмичење послије осам година, а можемо даље и ремијем – ако и у престоници Велса буде нерјешено. Међутим, вјерујемо да ће Матић, Стојковић, Тадић и другови славити тријумф вриједан карте за СП.