„Орлићи“ головима Лукића и Живковића протутњали кроз Скопље (ВИДЕО)

У другом колу квалификација за Европско првенство млади фудбалери Србије, популарни "Орлићи" одличном игром победили Македонију у Скопљу са 2:0 головима Саше Лукића и Андрије Живковића.

У другом колу квалификација за Европско првенство млади фудбалери Србије, популарни „Орлићи“ одличном игром победили Македонију у Скопљу са 2:0 головима Саше Лукића и Андрије Живковића.

Изабраници Горана Ђоровића су сасвим заслужено дошли до нова три бода. После тријумфа над Гибралтаром савладана је много јача Македонија и направљена је добра увертира пред наредне мечеве у квалификацијама.

„Орлићи“ имају максималан учинак у групи 7, у којој заузимају треће место, са бодом мање од Јерменије и Русије. Али, ове екипе имају једну, односно две утакмице више од наших момака.

Меч у Скопљу је резултатски био решен већ у првом полувремену, и то за само четири минута. Најпре је у 23. минуту Саша Лукић најавио победу. Одлично је прошао по левој страни крилни нападач Црвене звезде Немања Радоњић, који је упутио сјајан центаршут по земљи ка дефанзивном везисти на другу стативу. Лукић је био сам на три, четири метра од гола и заиста му није било тешко да затресе мрежу Македонаца.

Била је то само увертира пред оно што следи, велемасјторски потез Андрије Живковића. Фудбалер Бенфике је у 27. минуту добио лопту на 25 метара од гола и сјајно је распалио и шутем под пречку је савладао голмана Македоније Илића.

Mеч трећег кола „орлићи“ играју у уторак против Русије у Новом Саду од 18 сати.