ИН4С

ИН4С портал

Општина Тиват се неће сложити са смањењем концесионе накнаде

Општина Тиват се неће сложити ни са каквим смањењем износа концесионе накнаде за аеродром на њеној територији у односу на онај који им по постојећим законским рјешењима припада, саопштио је предсједник те локалне самоуправе, Жељко Комненовић.

Он је казао да су у Влади упознати са ставом те локалне самоуправе.

“Добили смо увјеравања из Владе да се предлози измјена неће одразити на суштину идеје усмјеравања фиксног дијела концесионе накнаде за инфраструктурне потребе општине на чијој територији се предмет концесије налази, у овом случају говоримо о Аеродрому Тиват као предмету концесије”, навео је Комненовић.

Он је рекао да ће инсистирати и борити се за то да та средства законски буду осигурана и усмјерена на унапређење комуналне и друге недостајуће инфраструктуре у нашем граду.

“Немамо ништа против тога да се средства од концесије уложе у нову школу, игралишта, спортске терене, саобраћајнице и све оне садржаје који су Тивту потребни”, казао је Комменовић.

Он је објаснио да нијесу информисани о мотивима и детаљима измјене законских рјешења у вези са финансирањем локалне самоуправе и дефинисањем концесионих накнада. У овим измјенама, као локална управа, нијесу учествовали.

“Разумијевајући тренутну политичку ситуацију у држави и разумијевајући позицију Општине Зета, на чијој територији је Аеродором Подгорица, Тиват жели да сачува јавни интерес и да обезбиједи динамику улагања у инфраструктурне објекте који недостају граду”, додао је Комненовић.




Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *