IN4S

IN4S portal

Opozicija da ima zajednički plan za rušenje DPS-a

1 min read

Demokratski front i Demokrate saglasni su da opozicija treba da ima jedinstvenu platformu za izlazak iz krize, ali i jedni i drugi imaju svoje uslove za koje smatraju da treba da budu osnova zajedničkih uslova koje treba ispostaviti DPS-u.

Član koordinacionog odbora URA Neđeljko Rudović rekao je da opozicija treba da izađe sa platformom za prevazilaženje krize, da ta platforma treba da sadrži ciljeve koji su zajednički cijeloj opoziciji kako bi se DPS primorao da prihvati ponavljanje parlamentarnih izbora.

Član predsjedništva DF-a Nebojša Medojević rekao je da je taj politički savez opoziciji već iznio plan od šest tačaka, dok je funkcioner Demokrata Boris Bogdanović rekao da u toj partiji smatraju da se najdublja kriza u posljednjih 15 godina može razriješiti samo ako bude političke volje, prije svega kod DPS-a.

Bogdanović navodi da su Demokrate posvećene očuvanju jedinstva 39 poslanika, njihovog zajedničkog osmišljavanja strategije koja će dovesti DPS u pat poziciju iz koje može izaći isključivo prihvatanjem zahtjeva jedinstvene opozicije.

Nema povratka u parlament sve dok vlast ne prihvati ponavljanje parlamentarnih izbora, sa posebnim akcentom na  razrješenje „terorističkog napada“. Ovo podrazumijeva da akti Specijalnog državnog tužilaštva budu lišeni bilo kakvih političkih implikacija, koje su do sada, nažalost, bile veoma prisutne”, naveo je Bogdanović.  Drugi princip je, kaže Bogdanović,  da sa  DPS-om nema pregovora, već se mora djelovati po sistemu „uzmi ili ostavi“.

Medojević je kazao da je DF već opoziciji predložio  mjere koje bi pratile uspješni bojkot  i da je to optimalan način djelovanja.

On je naveo da DF traži osnivanje opozicionog kabineta, koji bi činili predsjednici svih partija, odnosno formiranje opozicione vlade.

Da osnujemo slobodni parlament, paralelne institucije,  kad ovi imaju svoj “Katnićev parlament” da i mi imamo svoj, da 39 poslanika zasjeda sa našim dnevnim redom.  Predložili smo jedinstvenu listu za Nikšić,  gdje sada treba da spriječimo održavanje ovakvih izbora, kao i jedinstvene uslove koje bi ispostavili DPS-u i međunarodnoj zajednici, i zajedničku organizaciju protesta o čijoj se dinamici i porukama možemo dogovoriti”, rekao je Medojević i dodao da iz opozicije nisu dobili odgovor.

Podjelite tekst putem:

3 thoughts on “Opozicija da ima zajednički plan za rušenje DPS-a

  1. Ragner slazem se ali stvarno becic i druzina previse su puni sebe rekao bi covjek da su osvojili 50 posto a ne 10 posto i to zahvaljujuci nesrecnoj politici milica i druzine koji su ih castili to.

    1. Pa i oni su nasi, kad bude stani pani, jesu li crvene kravate ili nisu, zadatak koji je komitet dao jos je na snazi!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *