Одличне роле Владимира Лучића и Немање Недовића

Владимир Лучић је био поново сјајан са 20 поена за 37 минута на терену (5/11 из игре, 8/9 пенали), 6 скокова и 1 асистенцијом

Владимир Лучић

У другом мечу 11. кола Евролиге који се играо у петак кошаркаши Панатинаикоса победили су на домаћем терену минхенски Бајерн у окршају који су обележили двојица српских репрезентативаца – Немања Недовић и Владимир Лучић.

У прилично изједначеном мечу домаћин је у Грчкој имао предност од прве четвртине, па до самог краја, али ниједном „зелени“ нису успели да се „одлепе“ и осигурају тријумф. Кључне поене за победника у завршници сусрета постигли су Папаетру, Сент-Рос и Недовић.

Најефикаснији у редовима победника био је српски бек Немања Недовић, који је за 28 минута имао 17 поена (7/15 из игре, 1/2 пенали), 2 скока, 6 асистенција, 3 украдене и ниједну изгубљену лопту, а пратили су га Хауард Сент-Рос са 14 поена и 7 скокова и Јоанис Папапетру и Георгиос Папајанис са по 12 поена.

У екипи Андрее Тринкијерија поново је сјајан био крилни кошаркаш српске репрезентације Владимир Лучић са 20 поена за 37 минута на терену (5/11 из игре, 8/9 пенали), 6 скокова и 1 асистенцијом. Од његових саиграча истакли су се Вејд Болдвин и Џејлен Рејнолдс са по 12 поена и Пол Ципсер са 11.

Био је то други неуспех заредом за Бајерн, који сада има скор од 7 победа и 4 пораза, а у наредном колу игра против Химкија у Минхену.

Атињани су прекинули низ пораза и сада су на билансу 3-6. У следећем колу противник ће им бити Асвел у Лиону.

У првом мечу који се играо у петак екипа Валенсије стигла је до треће победе у низу пошто је била боља од Фенербахчеа Игора Кокошкова, који је у великом проблему и има четири везана пораза.

Извор: Спортклуб