ИН4С

ИН4С портал

Од септембра два нова вртића у Главном граду

Дјеца у Главном граду од септембра боравиће у два нова вртића, за које је упис, поред 14 васпитних јединица, у току, а за вријеме љетњег периода биће организована дежурства, најављено је из јавне предшколске установе „Ђина Врбица“.

Директор ЈПУ Ђина Врбица, Вук Станишић, казао је, на прес конференцији, да је до сада уписано три хиљаде дјеце.

„Радови за нови вртић у Старој вароши су у потпуности завршени и то је вртић који је уступљен од Главног града на десет година. Други велики вртић, за који постоји велико интересовање, налази се на Старом аеродорму. Радови су при крају и свечано отварање ће бити уприличено ускоро“, рекао је Станишић у ПР Центру.

Он је саопштио да је планиран још један вртић за дјецу у Општини Тузи.

„Јуче је постављен камен темељац од стране министра просвете и градоначелника, за нови вртић у општини Тузи. Грађевински радови, које планирамо у наредном периоду, су врло интезивни“, казао је Станишић.

Како је истакао, за вријеме љетњег периода биће извршена адаптација и реконструкција на три вртића.

„Одвојили смо средства у износу од 160 хиљада еура, за адаптацију и реконструкцију тренутно највећег вртића, „Ђина Врбица“, који је био у прилично лошем стању, до те мјере да је проглашен од стране инспекције као небезбједан за боравак дјеце“, рекао је Станишић.

Он је рекао да су инвестиције у предшколско образовање најважније инвестиције.

„Одлучили смо да не одлажемо проблем, да не пребацујемо одговорност у нека друга дворишта и већ да ријешимо дати проблем. Биће замијењен кров, фасада и столарија на том вртићу. Цијена радова је око 160 хиљада еура“, саопштио је Станишић.

Он је казао да је за обнову вртића у Маслинама издвојено више од 49 хиљада еура.

Након што смо га заштитили вртић у Маслинама од поплава, одвојили смо средства и да га реновирамо. Радови ће се односити на обнови фасаде и столарије у вртићу. У вртићу „Полетарац 1“ планирали смо да проширимо капацитете, реорганизацијом простора, чиме ћемо добити три нове учионице“, саопштио је Станишић.

Помоћница директора ЈПУ Ђина Врбица, Дејана Прелевић, саопштила је да је име новог вртића на Старом аеродрому пажјиво одабрано, у складу са друштвеним значајем.

„Нови вртић који ће се отворити на Старом аеродрому добио је име по једном изузетном човјеку, који је највише волио и најбоље разумио мале, као и они њега, по нашем вољеном Драгану Радуловићу. Његово име буди сјету код свих нас, јер нас је давно напустио, а истовремено и оне најдивније и најчистије емоције и осмјех на лицу“, истакла је Прелевић.

Она је казала да ће стихови пјесме „Тражим поштовање“ бити мото те установе.

Прелевић је саопштила да ће у љетњем периоду бити организована дежуртва и да уколико интересовање родитеља буде велико, како је казала, може бити оспособљен и нови вртић у Старој вароши.

„У васпитној јединици „Лептирић“, боравиће дјеца из те васпитне јединице, као и дјеца из вртића „Ђина Врбица“ и „Полетарца 2“. У вртићу „Могли“, поред дјеце из тог вртића, боравиће и дјеца из вртића „Полетарац 1“, појаснила је Прелевић.

Према њеним ријечима, родитељи чија дјеца иду у вртић „Дворчић“ у Маслинама, могу оставити дјецу у васпитној јединици „Мали принц“.

„У васпитној јединици „Јелена Ћетковић“ боравиће дјеца из те васпитне јединице, као и дјеца из „Бубамаре 1“, „Бубамаре 2“, „Звјезданог врта“ у Голубовцима и дјеца из вртића „Ђина Врбица“, чијим родитељима више одговара тај објекат“, саопштила је Прелевић.

ПР Менаџерка ЈПУ „Ђина Врбица“, Драгана Радуловић, рекла је да упис у 16 васпитних јединица траје 15 дана и да ће, како је казала, трајати до 28 маја.

„Трудили смо се да изађемо у сусрет свим родитељима и организовали упис у васпитној јединици „Полетарац 1“ у двије смјене. Два шалтера су радила у јутарњој смјени, у намјери да избјегнемо гужву, док је у послијеподневној смјени био отворен један шалтер“, појаснила је Радуловић.

Она је рекла да је ове године поједностављена процедура родитељима, када је ријеч о документацији.

Извор: ПРцентар

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *