Од физике до „музике“: Истрошени Бацковић поново на задатку
1 min read
Медијским небом Црне Горе, нарочито од почетка суноврата Демократске партије социјалиста и предсједника те партије, још увијек актуелног предсједника државе, Мила Ђукановића, јављају се „старе звијезде“ које су обиљежиле црногорски политички живот у претходном периоду.
Том минулом политичком животу Црне Горе, по много чему бешчасном и срамотном, „кумовао“ је и бивши министар просвјете Црне Горе Слободан Бацковић.
Гостујући на ТВ Е, Бацковић, иначе виновник бесрамног преименовања српског језика у тзв. црногорски а затим и насилног увођења истог у школе за вријеме свог министровања – одлучио је да да оцјену тренутног образовног система у Црној Гори.
Да је образовни систем у Црној Гори урушен и то управо дјеловањем Бацковића и њему сличних Ђукановићевих послушника различитих „боја“ – одавно је знано, стога и не чуде Бацковићеве изјаве: човјека који је међу првим извршио атак на здрав разум и научне истине, па сада квази-професионализмом прикрива своје антиправославље и антисрпсво.
Подсјетимо, истрошеног војника ДПС-а Бацковића нијесу обавезивали ни званични подаци и ставови грађана (63 одсто грађана се 2003. изјаснило да говори српским језиком, што је 2011. на првом неслободном попису у самосталној и „сувереној“ Црној Гори са нешто мањим бројем говорника и потврђено) као ни наука – да спроводи диктате аутократије те партије.
Бацковић је за поменуту телевизију оцијенио да је образовни систем у Црној Гори клерикализован а да сада у учионицама раде „војници“ који спроводе идеологију Српске православне цркве.
Ova nesreća je jad i bijeda ranga Novaka Kilibarde.
Жалосно је не само данас већ увијек бити Бацковић. Он још увијек није свестан својих недјела од којих ће његови потомци ни криви ни дужни морати да ходају погнуте главе од бруке коју им је оставио њихов предак.
I njega treba provjerit za stan, a se ovako prepa
Ja kada sam vidio kako se bahato parkira na trotoaru, pitao sam se je li grada uopste gledao, i sramota me ko je sve univerzitetski profesor.
Eto,
Znam da je muka na tebe ,sto se te “tvoje” profesorice nikada u tvom prisustvu nijesu osjecale sretnima.
Naprotiv,osjecale su nelagodu i nepodnosljliv smrad od podrepice, uvlakaca i prevaranta
Ja kada sam vidio, da jedan univerzitetski profesor, diplomirao i doktorirao u Bg, bivši teški rusofil, spao na grane da se, u svojoj osmoj deceniji obraća javnosti poput trećerazrednog novinara, tužno mi je da je on uopšte ikoga obrazovao. Još jedna jeftina, crnogorska, profesorska tra*a…