Обрадовић се нервирао, Партизан после драме утишао Задар

Партизан је сезону почео победом у гостима после резултата 73:78.

Екипе Партизана и Задра једнаким снагама су ушле у утакмицу, након чега је прву предност са четири везана поена напаравио један од најзвучнијих новајлија у црно-белом дресу, Кевин Пантер.

Кошаркаше Задра није реметила разиграност Пантера, па су на крају прве четвртине успели да дођу до вођства, али је резултат поравнао Урош Трифуновић – 21:21.

Тим Жељка Обрадовића сигурније је ушао у другу деоницу игре, а капитен Раде Загорац отворио је четвртину тројком.

Новим поготком за три поена, Алекса Аврамовић довео је београдски тим до двоцифрене предности, али на паузу је Партизан отишао са осам поена разлике – 34:42.

Друго полувреме одлично је отворио млади Ален Смаилагић, међутим убрзо је зарадио и четврту личну грешку због чега је морао на клупу.

Пантер није играо на нивоу на ком је почео утакмицу па су уследили промашаји Партизана, а грешке су се низале и на страни Задра.

У трећој четвртини иако су црно-бели деловали несигурно, Урош Трифуновић направио је један од лепших потеза на утакмици.

Оба тима деловала су неорганизовано на паркету – 54:60.

Последња деоница игра почела је агресивно са обе стране. Обрадовић је ризиковао и увео Смаилагића у игру, након чега млади Ален прави и пету личну грешку!

Кошаркаш Задра, Домагој Вуковић, потпуно је резултатски вратио свој тим у игру и правио проблеме Партизану.

Четири минута пре истека времена резултат је био нерешен, а онда је још један новајлија, Зек Ледеј из невероватне позиције постигао поен.

Невероватна драма виђена је током завршнице меча у Хрватској, али је Кевин Пантер преузео иницијативу и постигао кључне поене.

Најефикаснији у црно-белом тиму био је Далас Мур са 14 поена и једним скоком, док је у хрватском тиму, али и на утакмици најбољи учинак имао Домагој Вуковић који је уписао 16 поена, седам скокова и једну асистенцију.