Nove provokacije: SAD ne priznaje legitimitet, niti će priznati ishod izbora na Krimu

Krim
SAD ne priznaje legitimitet predstojećih parlamentarnih izbora na Krimu, saopšteno je danas iz Stejt departmenta.
„SAD ne priznaje legitimitet, niti će priznati ishod izbora koje organizuje ruska Duma na okupiranom Krimu 18. septembra“, navodi se u saopštenju portparola Stejt Departmenta Džona Kirbija.
Dvije i po godine nakon što je Moskva pripojila ukrajinsko poluostravo, građani se spremaju za glasanje, zakazano za sjutra, na svojim prvim izborima na kojima biraju poslanike za ruski nacionalni parlament, prenosi AFP.
„Naš stav o Krimu je jasan: poluostrvo ostaje sastavni dio Ukrajine“, rekao je Kirbi i dodao da sankcije uvedene Rusiji zbog pripajanja Krima, neće biti ukinute sve dok se kontrola nad Krimom ne vrati Ukrajini.
Američki Stejt department je u današnjem izvještaju izrazio zabrinutost zbog „humanitarne situacije na Krimu“, uključujući status etničke manjine Tatara kao i brojnih izveštaja o nestalim osobama i kršenjima ljudskih prava.
Da, ali zato su finansirali, pripremali i svesrdno pomogli nacistički puč u Ukrajini!