Новак у осмини финала Вимблдона: Ђоковић надиграо одличног Хуркача
1 min read
Новак Ђоковић: фото: epimg.net
У трећем колу Вимблдона најбољи свјетски тенисер, Србин Новак Ђоковић, савладао је одличног Пољака, Хуберта Хуркача.
Освојивши први гем без изгубљеног поена, са три брза винера, Пољак је наговијестио да неће бити “лак залогај” у данашњем мечу.
Новак није личио на себе у већем дијелу првог сета. Ипак, брижљиво је чувао свој сервис, а у 11 гему долази до брејка. Сигурним сервисом у наредном гему осваја први сет резултатом 7-5.
Веома слично одвијала се игра и у другом сету – Новак далеко испод својих могућности, дјеловао је помало тромо и деконцентрисано, док је Хуркач био прецизан и веома мотивисан.
Побједника другог сета одлучио је тај-брејк, у коме је Хуркач режирао један од најљепших поена на мечу – морао је скоро да уради шпагу како би сачувао своје поље и поентирао. Срећа је била на страни Пољака који се у неколико наврата извињавао српском тенисеру због поена за које је заслужна мрежа.
Хуркачов успјех публика је испратила громогласним аплаузом.
Ово је само наљутило Ђоковића, који је у трећем сету заиграо своју игру, и апсолутно контролисао дешавања на терену. Овај дио игре ријешио је у своју корист резултатом 6-1.