ИН4С

ИН4С портал

Невероватна победа Звезде у дербију АБА лиге!

1 min read
Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Београду Цедевита Олимпију са 82:81, у заосталом мечу 11. кола АБА лиге.

Домаћи су на 15 секунди до краја имали -3, али су, ипак, успели да на волшебан начин, са линије слободних бацања славе.

Цедевита Олимпија није хтела да дозволи тројку приликом резултата 81:78, Лазић је погодио једно од два, да би Лојд ухватио лопту после офанзивног скока.

У наставку је Волден био фаулиран, након чега је убацио два пенала. Потом су гости изгубили лопту, да би фаулиран био и Марко Симоновић, који је погодио прво слободно бацање, а друго намерно промашио, за крај драме.

Изабраници Дејана Радоњића су се тако изједначили са лидером, екипом Будућности, те имају скор 20-3.

Црвено-бели су, након тријумфа над Игокеом, победу остварили у још једном дербију регионалног такмичења и пришли на корак од предности домаћег терена у плеј-офу.

Цедевита Олимпија је остала на петом месту са учинком 17-6, са истим бројем победа као и четвртопласирани Морнар, који има и меч више.

Најефикаснији је био Лојд са 19 поена и четири асистенције, а јако добру партију је пружио и Давидовац, који је имао 17 поена. Двоцифрен је још био и Волден са 11 поена и седам асистенција.

Код гостију се истакао Пери са 19 поена, док је Блажич убацио 14, уз четири скока и пет асистенција.

Прво полувреме било је изразито ефикасно, што не треба да чуди, пошто гости важе за нападачки најпотентнији тим у такмичењу.

Играло се у наизменичним серијама, центри нису били баш укључени у игру, а углавном су се поени постизали шутевима са дистанце или преко слободних бацања.

Страшну прву четвртину је имао Лојд, који је за кратко време стигао до двоцифреног учинка, након три далекометне тројке, од које је једна била и уз фаул.

Крај овог квартала донео нам је нерешен резултат, да би убрзо Звезда стекла +7, на шта су гости знали да одговоре својом серијом и преокретом.

Ипак, у истом стилу су црвено-бели окончани полувреме, на које су отишли са минималном предношћу, 52:51.

Трећи квартал је био заправо реприза првог полувремена, а имали смо прилике да видимо по једну велику серију обе екипе.

Прво је Звезда стигла до максималне предности од +9, чинило се да би могла да преломи дуел, међутим, није успела.

Истом мером је узвратила Цедевита Олимпија, иако је прве поене у овој четвртини постигла тек после четири минута игре.

У финишу ове деонице Марко Симоновић је убацио две јако важне тројке, те су црвено-бели пред последњих 10 минута имали вођство од 69:65.