ИН4С

ИН4С портал

Нетфликсов документарни филм „Seaspiracy“ открива мрачне тајне рибарске индустрије

1 min read
Нетфликс је прије неколико дана објавио документарац "Seaspiracy", који представља свијет океана на нови начин, али износи и шокантне оптужбе против челника комерцијалног риболова, укључујући корупцију, заташкавање, па чак и ропство.

Фото: Netflix

Нетфликс је прије неколико дана објавио документарац „Seaspiracy“, који представља свијет океана на нови начин, али износи и шокантне оптужбе против челника комерцијалног риболова, укључујући корупцију, заташкавање, па чак и ропство.

Редитељ Али Табризи у филму служи као водич и страствени наратор, а док путује из Азије у Европу, труди се да свако наредно откриће представи шокантније од претходног.

Оно што започиње као прича проучавања океана постаје обилазак бројних карика у ланцу уништења морског живота, од откривања корупције, милиона убијених морских паса па до случајног проналаска заштитних организација за које Табризи сугерише да су мотивисане профитом.

Прича филма нас води од Јапана преко Француске затим Скандинавије до Африке, откривајући начине на које људи црпе ресурсе из мора и океана, преноси Кликс.

Започиње тематизацијом комерцијалног лова на китове, који је легалан у одређеним земљама свијета, а наставља анализом праксе лова неких од највећих и најмањих бића у мору, постављајући питање будућности живота и опстанка на планети.

Табризи већином расправља с активистима, тако да је ово углавном документарац чији је фокус мање на испитивању сваког угла ситуације, а више на шокантним детаљима неугодних и спорних сазнања која су откривена приликом снимања.

Филм је изазвао бројне реакције на друштвеним мрежама чији су корисници коментарисали како су шокирани увидом у рибарску индустрију и сазнањима о морском свијету уопште.

(Извор: ФОС)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *