IN4S

IN4S portal

Neki stanovnici planete već su ušli u 2019. godinu

U Novu, 2019. godinu, prvi su ušli stanovnici ostrva Tonga, Samoe i Kiribata.
vatromet

vatromet

U Novu, 2019. godinu, prvi su ušli stanovnici ostrva Tonga, Samoe i Kiribata.

Tonga i Samoa u polinezijskom trouglu su među prvima koji su sa vatrometom dočekali 2019. godinu.

Poslednja mjesta na Zemlji koja će ući u Novu godinu su mala, udaljena američka ostrvca kao što su ostrvo Bejker i Hauland, koja su nenaseljena. Od naseljenih mesta, poslednji dočekuju 2019. godinu stanovnici američke Samoe.

Interesantno je da je Samoa prva zemlja koja je proslavila ulazak u Novu godinu sa neizbježnim vatrometom, a samo sat vremena letom udaljena američka Samoa mora da čeka još 12 sati da prođe da bi ušla u 2019. godinu, zbog vremenske razlike.

Posle Tonge, Samoe i Kiribata, veći dio Australije dočekuje 2019. a za njom slede Japan, Južna Koreja, mali dio Rusije i Indonezije, pa posle slijede Indija, Šri Lanka, Azerbejdžan, Jermenija, UAE, Oman i Sejšeli, preneo je Tanjug.

U 22 sata po Griničkom srednjem vremenu 2019. dočekaće Grčka i još 30 zemalja, kao i Južnoafrička Republika, Sirija, pa onda u 23 slede po GMT Nemačka i još 43 zemlje. U 4.00 po GMT ulaze Kanada, Bolivija, Venecuela, Barbados, a u 6.00 veći dio SAD i Centralne Amerike, a u 9.00 Aljaska i neki regioni francuske Polinezije.

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Neki stanovnici planete već su ušli u 2019. godinu

  1. „Interesantno je da je Samoa prva zemlja koja je proslavila ulazak u Novu godinu sa neizbježnim vatrometom, a samo sat vremena letom udaljena američka Samoa mora da čeka još 12 sati da prođe da bi ušla u 2019. godinu, zbog vremenske razlike.“
    Kada bi Samoa usvojila modifikovani Gregorijansko-Milankovićev kalendar, ubećen sam da bi oni Novu godinu uvek dočekivali na vreme.
    Možda bi se tako i izbegla gužva u prodavnicama prenaseljene Samoe. Naravno da treba izbaciti plastične kese iz upotrebe, jer one zagađuju Tihi Okean toliko, da se rapidnom brzinom stvaraju plastična ostrva nenormalnog izgleda.
    *Ne mora ovo odmah da se objavi, može i sutra.

  2. Ovo je pravi dokaz zašto je pogrešan Julijanski kalendar.
    Kada bi ovi urođenici usvojili Gregorijanski kalendar, problema sa dočekom ne bi bilo uopšte.
    Još kada bi usvojili modifikovani Gregorijansko-Milankovićki kalendar, ubećen sam da bi ovi iz Tonga, Samoe i Kiribata, Novu godinu uvek dočekivali na vreme.
    Možda bi se tako i izbegla gužva u prodavnicama.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *