Одличан Партизан у Пиреју 2:2! Грци ипак иду даље.

”Црно-бели” су поражени у првом сусрету 3:1 у Београду, па им је потребно чудо у Пиреју за пласман у бараж за елитно такмичење. Тренер српског шампиона Мирослав Ђукић је истакао вјеру управо у такво чудо, подсјетивши да их је било у блиској прошлости Партизана, док према речима играча Олимпијакоса Саше Здјелара пирејски ”црвено-бијели” очекују убедљиву побједу.

Фудбалери Партизана гостују Олимпијакосу, у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.
ЛШ, 3. коло квалификација:
Олимпијакос – Партизан 2:2 (први меч 3:1)
Карсела-Гонзалес 22 Сума 33, Фортунис 51, Ђурђевић 85,
Стадион „Јоргос Караискакис“ у Пиреју
Судије: Естрада, Мартинес, Мартин, Виљануева (Шпанија)

Олимпијакос (4-2-3-1): Капино – Куртис, Ретсос, Вуковић, Фигуераш – Ромао, Ођиђа-Офое – Марин, Фортунис, Карсела-Гонсалес – Бен Набуане
Партизан (4-4-2: Кљајић – Н. Г. Милетић, Ћирковић, Остојић, Вулићевић – Јанковић, Евертон, Јевтовић, Сума – Ђурђевић, Тавамба

Поражени тим из овог двомеча ће остати на међунароној сцени, играће бараж за пласман у Лигу Европе.

Ток меча:

Партизан је одлично почео меч и створио шансу већ у 15.мин. Јанковић је убацио лопту са десне стране на другу стативу, пребацио је све дефанзивце Олимпијакоса, а Ђурђевић је у лету шутирао главом, међутим Капино успева да лијевом руком спријечи вођство Партизана!

У 22. минуту, Марокнаац Мехди Карсела-Гонзалес је шутирао из слободног ударца са око 20 метара, лопта је ишла право у руке Кљајићу, али је голман Партизана очајно реаговао, фудбал му је прошао кроз рукавице у мрежу!

Десетак минута касније, у 33.минуту, боља игра Београђана је коначно крунисана успјехом. Јанковић је сјајно шутирао, Капино је само одбио лопту у средину казненог гдје је најбрже реаговао Сејдуба Сума и вратио наду Партизану, изједначујућим голом!

Све дилеме око резултатског краја двомеча, одагнао је Фортунис ударцем главом из петерца, када је Олимпијакос повео са 2:1. Међутим, видјели смо одличан Партизан, који се није предаво, и који је успио, у потпуно равноправној игри са Грцима, да изједначи, и да створи притисак до краја утакмице, гдје је гол за побједу ”црно-белих”, – висио у ваздуху.