ИН4С

ИН4С портал

НБА признао грешку: Јокић неправедно избачен (ВИДЕО)

Након што су српски центар Никола Јокић и тренер Денвера Мајк Малон удаљени са терена на утакмици против Лос Анђелес лејкерса због протеста, НБА лига се огласила саопштењем да је Никола Јокић неоправдано избачен, за разлику од тренера Нагетса.

Малон је суспендован једну утакмицу због физичког контакта са судијом приликом протеста због недосуђеног фаула над Јокићем на мечу са Лејкерсима.

Јокић и Малон су искључени у четвртом минуту друге четвртине, а Нагетси су меч изгубили са 127:109.

НБА лига је у саопштењу навела да је судија Мос праведно поступио при избацивању Малона, али не и код центра Денвера Јокића, који није имао физички контакт са судијом, већ се само жалио на одлуку, за шта је требало да добије „само“ техничку грешку.

Тренер Малон због суспензије није водио своју екипу на мечу са Сакраментом, па је Денвер са клупе до победе предводио његов асистент Вес Анселд.