Moskva: Politika NATO-a vodi u ćorsokak

Moskva
Ruski predstavnik pri NATO Aleksandar Gruško izjavio je danas da je NATO odahnuo nakon što je Rusija normalizovala odnose sa Turskom.
„Čini se da su mnogi u NATO odahnuli zato što su akcije turske strane ozbiljno ugrozile odnose Rusije i Turske i stavile NATO na muke“, rekao je Gruško televiziji Rosija 24, a prenose agencije.
Gruško je rekao i da je stav NATO prema Rusiji kao neprijatelju – ćorsokak.
„Guraju nas u izvjesne obrasce iz doba Hladnog rata, ali to nam nije potrebno„, rekao je Gruško.
Pitanje je i da li je to potrebno NATO, kazao je on.
Prema njegovim riječima, Evropa bi na kraju trebalo da shvati da je u vojnom smislu imati Rusiju kao potencijalnog neprijatelja – ćorsokak.
Gruško je rekao da je Rusija uznemirana zbog učešća ukrajinskih vojnika koje je obučio NATO u operacijama u Donbasu.
„Mnoge zemlje NATO imaju ozbiljne programe pomoći. Prije svega njihovi instruktori obučavaju ukrajinsku vojsku“, rekao je on i podsjetio da je postojeći program saradnje NATO i Ukrajine dopunjen još jednim fondom za pomoć deminiranju na samitu NATO u Varšavi.
Ne znam zašto smo mi manji Crnogorci od tebe Milice, samo zato jer nećemo NATO čizmu za vrat. Sloboda je ovdje uvijek bila sveta. I ne odričemo se mi te slobode nego vi, novocrnogorci koji nimalo ne ličite na svoje pretke. I nećemo nigdje ni da se pakujemo ni da idemo, mi nismo od nikud došli, ovo je naša domovina.
Optužuju drugog, a svijet osjeća NATO kao prijetnju a ne Rusiju.
dokle više…Srbija rusija…adje polako pakujte kofere pa sikter u srbiju ili rusiju dje vam je volja, ovo je više prevršilo svaku mjeru ne mogu da vjerujem…
Mislim da je NATO htio da naperi Tursku da bije njihove bitke, baš kao što su Ukrajinu, ali se Erdogan na vrijeme sjetio da popravi situaciju. Svi oni vode ratove daleko od njihovih kuća,a nije ih briga što uništavaju cijele države, ljude, budućnost tih ljudi zarad ničega….