ИН4С

ИН4С портал

Монотони рат: Жеља Запада или стратегија Русије

1 min read

Војин Грубач

Пише: Војин Грубач

Специјална војна операција Русије у Украјини се превела у другу фазу која не означава крупни и брзи удар руске армије по разним правцима, што је Запад најављивао, већ означава: монотони, спори рат који ће можда потрајати и неколико година.

Све су прилике да је Кремљ изашао у сусрет Западу и прихватио његову жељу дугог рата али из својих разлога, такође стратешке природе јер рат није само војно поље боја.

Наиме, садашњи Велики рат колективног Запада против Русије, преко леђа жртвоване и несрећне Украјине, осим војне компоненте има ону много важнију- компоненту економског и пропагандног рата невиђених размјера.

Да се само подсјетимо, Русији је већ уведено од стране Запада 10.108 санкција, што је недостижни свјетски рекорд али ипак- 53 % Американаца, по последњем испитивању јавног мњења- сматра да те санкције више штете САД- у него Русији.

Користећи рат у Украјини, крупне западне компаније и јастребови- спекуланти стварају хиперпрофите „дерући кожу“ државама на Западу и урушавајући стандард становништва.

Ту се ништа не може измијенити, јер јату западних јастребова је био потребан тај рат само за екстрабогаћење, они су га пројектовали и воде га, они ће на њему зарадити ма какав био његов исход.

Уосталом, такав је био и Други свјетски рат у којем су Англосаксонци финансијски подржали Хитлерову Њемачку и направили економски бум нацистичке Њемачке изванредних размјера. А потом, пустили да ствари иду даље.

Завршетак Другог свјетског рата је показао коначни резултат правог побједника- Европа је уништена а Англосаксонци су постали доминантна планетарна империја

Отприлике је замисао и сада иста, с том разликом што Англосаксонци у току овога рата могу од Кине направити исто што су и од себе 1945. године.

Монотони ратни сукоб одговара Русији

Монотони ратни сукоб Русији одговара пропагандно јер западни пропагандисти немају моћних информационих повода да би водили разарајућу, сакрушујућу пропаганду против Русије.

У ситуацији спорог рата немогуће је исценирати случајеве типа: Буча, Крематорск, нити исфабриковати жељену „употребу хемијског оружја.“

Смањењем интензитета пропаганде против Русије дешава се контраефекат, јавност Запада се фокусира на унутрашње проблеме који су у нарастању.

Одлично знамо, рат у Украјини је био потребан Западу, тачније његовој политичкој елити, између осталога- да скрену пажњу с крупних унутрашњих проблема.

Међутим, ти проблеми који су се разбуктали у времену режиране епидемије се монотоним ратом- враћају у крупни фокус и праве незамисливе проблеме.

Да ли се може већ сада рећи да је монотони, дуги рат на исцрпљивање- генијална тактика Русије, тешко је рећи али врло лако може бити да је она баш таква с том повољношћу што је Запад управо то и желио.

Наступиће планетарна зима с проблемом исхране

Ускоро почињу пољопривредни радови а Украјина је један од највећих свјетских произвођача хране.

На огромној територији Украјине коју контролише Кијев неопходно је извршити пољопривредне радове и ту новац мора уложити Запад не знајући ко ће те пољопривредне производе сабирати љети и на јесен.

Кључну ствар, вјештачко ђубриво- Русија неће испоручити Украјини а питање је да ли ће уопште Западу она испоручити тај стратешки производ.

Најава појаве глади широких опсега на планети већ постоји и прича се о њој.

Збиља, а како сјетву и жетву у Украјини одрадити у ратним условима када су под ударом руске војске складишта нафте и бензина неопходна пољопривредној механизацији исто као и тренковима!?

Русија нема проблема у вези пољопривредних радова јер су њене трупе заузеле мањи дио Украјине и немају обавезе према тим радовима у остатку Украјине уопште.

То је само проблем Запада, без чијег рјешења може настати планетарна несташица хране јер је Украјина по том питању битна тачка планете.

Осим тога, Русија одлично зна да вишегодишњи рат одлично одговара Кини, која је сљедећа мета Запада.

Како то одлично зна и Кина, ето лијепог мјеста „за трговину“ и јачање смисленог и логичног савезништва двије супердржаве.

Идеално, може се рећи, јер Кина сада још више јача економске и војне потенцијале тамо, у затишју.

Уколико пропадну пољопривредне активности у Украјини Запад ће на јесен суочити с проблемом набавке прехрамбених производа и додатно, већ сада видљивим- потребама са гасом за зиму.

Све ће то имати Русија тако да ће цијене пољопривредних производа и енергената закономјерно скочити „у небо“.

А шта ако Русија уведе ембарго на пољопривредне производе и прекине испоруку гаса својим противницима који је гледају преко „украјинског нишана“?

И пристане да их испоручује по високим цијенама само под условом да јој се „одмрзну“ све девизне резерве које је Запад условно „заплијенио“. Шта тад?

Русији очито не одговара преузимање већих украјинских градова до краја наредне зиме.

Ти градови и цијела Украјина иду „на плећа“ Запада.

Запад мора Украјини финансирати осим војних и потребе у преживљавању становништва, уједно имајући своје крупне унутрашње проблеме: инфлацију и пад вриједности својих валута.

У таквој тешкој ситуацији војна пропаганда Запада може потпуно посрнути, већ је прилично „клецнула“, и почети радити против западног војно- индустријског комплекса.

Западна јавност може почети режати против својих спекуланата којима је рат био потребан због очитог циља- економског разарања Русије и ЕУ- да би на економском гробљу Европе од Ламанша до Владивостока зарадили крваве и нове хиљаде милијарди долара и еура.

Све су то разлози због којих дуготрајни и монотони рат највјероватније одговара искључиво Русији а не одговара њима.

Монотони рат који је био отворена жеља јастребова Запада, а сада можда и генијална стратегија Русије.

Можда да, а можда и не- видјећемо у продужетку рата који није био потребан крњој Европској Унији (без Енглеске), Украјини и Русији.

И да закључимо, Англосаксонци сањају ружне снове, а њихова реализација планети доноси само кошмар. Њихов проблем!

Тај кошмар им се полако враћа у сопствено двориште а Кина полако заузима њихово мјесто на планети

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

9 thoughts on “Монотони рат: Жеља Запада или стратегија Русије

    1. Живјела Русија,Србија,Црна Гора!!!Живио Гојко брат наш који ми не да да лајкујем коментаре који величају Русију,Србију и Црну Гору!!!

      4
      2
  1. Добро резоновање.
    Могло би доћи и до нуклеарних дејстава. Ово што увлаче Финце и Шведску у НАТО је опасно.
    Запад је мртав без руског богатства, зато ће све учинити да га се домогну. Сигурно ће им то остати пусте жеље.
    Живљела Русија!

    22
    10
  2. Ma važi. Povukli se iz Kijeva ajde to oi, ali sada se povukli i iz Harkova? Koja je to taktika? Pa ni Milošević ovako nije vodio bitku, mi smo gubili teritorije za pregovaračkim stolom. Da ne bude zabune, navijam za Rusiju, ali ovo je brate smešno.

    11
    12
    1. Pojma nemaš.
      Pogledaj bar AKTUELNOSTI na Happy u 20:00 h svako veče. Analitičari kažu da Rusija ovaj rat ne smije izgubiti, čak po cijenu nuklearnog rata!!
      Teško bi ga bilo i nama, ne dao Bog da do toga dođe.
      Izgubili Rusija ovaj rat, Rusije više nema, nestaće sa svjetske pozornice. Nestaće pravoslavlja. Nestaće Srbije… Okupiraće Rusiju Ameri i rascjepkati po svojim interesima. Staviće hegemone šape na Gaspromove ventile koji kontrolišu protok gas Evropi. Nešto bi dobila Džonsonova Britanija. Pod uslovom da joj Rusi ne pošalju Dooms day-bomb.

      5
      1
  3. Juzni i Istocni deo Ukrajine su ekonomski najjaci delovi zemlje i kada se taj deo drzi pod kontrolom ostaje Zapadu da se „brine“ od Zapadnom i Severnom delu. Ovome treba dodati da Ukrajina vise nema izlaz na more.

    25
    11
  4. Suviše hipotetički pristup. Odlično zapažanje za velike gradove. Rusiji ne odgovara da se u ovoj fazi rata bavi problemima vode, grijanja, saobraćaja, zdravstva i slično. Nek se time iscrpljuje Zelenski i navlači bijes stanovništva na sebe.

    25
    12

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *