ИН4С

ИН4С портал

Моћна Србија!

1 min read
Боље није могло! Рукометашице Србије сјајно су започеле Светско првенство у Немачкој, пошто су у 1. колу Д групе декласирале селекцију Кине - 43:23 (21:11). Питање победника готово да је било решено већ у уводним минутима. Брзо су изабранице Љубомира Обрадовића наметнуле свој стил и повеле са 9:1.

Боље није могло! Рукометашице Србије сјајно су започеле Светско првенство у Немачкој, пошто су у 1. колу Д групе декласирале селекцију Кине – 43:23 (21:11). Питање победника готово да је било решено већ у уводним минутима. Брзо су изабранице Љубомира Обрадовића наметнуле свој стил и повеле са 9:1.

То је био јасан знак и какав ће исход бити овог дуела, и да ће наше рукометашице убедљиво започети планетарни шампионат. Србија ће после овог дуела играти још са Камеруном (недеља, 14 ), Немачком, Холандијом и Јужном Корејом, а пласман у осмину финала обезбедиће најбоље четири екипе из сваке групе. Зато, само нека наставе са оваквим партијама.

Кинескиње су тек у осмом минуту први пут затресле мрежу наше репрезентације, али је то била слаба утеха, пошто су наше девојке тада већ имале огромних 7:1. Погодила је и Сања Дамњановић, прецизна је била и Јована Стојиљковић, па радује што су све наше рукометашице биле разигране на старту. Србија је већ после 10 минута полако решавала питање победника, јер је стекла великих 9:2. Блистала је Катарина Крпеж-Шлезак, која је дала четири гола, док су Кинескиње у многим тренуцима биле изгубљене на терену.

Наше рукометашице су средином полувремена остале са играчицом мање, што је Кина искористила да се колико-толико приближи. Примили смо неколико лаких голова, противник је почео да игра и смањио је у 18. минуту на 5:10, али није успео да угрози предност Србије. Кина је у 19. минуту остала са играчицом мање, Ксијао Ру је добила црвени картон, па су наше девојке то искористиле да дођу до великих 12:6.

Србија је у 23. минуту остала и са две рукометашице мање, а то не да нису Кинескиње искористиле, него су наше девојке додатно повећале предност. Разноврсно су играле у финишу првог полувремена наше девојке, погађале са крила, али и са дистанце, па су на полувреме отишле са предношћу од 21:11.
Слична слика виђена је и у наставку, за све су се питале рукометашице Србије. Ксао Меј је матирала Катарину Томашевић, која се после три године вратила у репрезентацију, да би онда мрежу ривалки затресле Драгана Цвијић и Жељка Николић за плус 11 и 24:13 у 35. минуту.

Што се тиче офанзиве, девојке су половину голова дале крилних позиција, односно чак 13 да се одржи двоцифрена предност – 26:15. Расла је предност све време и после седмерца који је прецизно извела Радојевић отишла је Србија на 31:18, па је једино питање било коначног резултата. На крају је било 20 погодака разлике, прешле су наше сјајне девојке и 40 голова и славиле са убедљивих 43:23.

Подјелите текст путем:

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

2 thoughts on “Моћна Србија!

1. SVAKA ČAST RUKOMETAŠICAMA I SPORTU A NEČAST SPORTSKOM UREDNIKU ! KAKO VAS NIJE SRAMOTA DA MAKAR POMENETE REZULTAT CRNE GORE PROTIV DANSKE? SPORT JE OVO ALI JE VAMA POLITIKA I SRPSTVO POPILO MOZAK!
    SAMO MI NEMOJTE REĆI DA NIJESTE SINOĆ GLEDALI UTAKMICU A NE PITAM VAS ZA KOGA STE NAVIJALI !
    NAPRIJED CRNA GORA I DA VEČERAS RAZBIJETE RUSKINJE!

2. Честитам нашим девојкама! Наслов је сјајан! На жалост, није тачан! Не воде ове предивне девојке државу. Води је – онај ко је води….