Моћна Србија разбила Шведску, хет-трик Митровића!

Драган Стојковић је усадио побједнички менталитет фудбалерима Србије. Не чују се више флоскуле како „данас свако игра фудбал“ или „био би и бод добар“. То је ружна прошлост.

Пикси тражи од својих изабраника да прије свега играју лијеп фудбал, а затим да иду на побједу без обзира ко је на другој страни. Резултати су итекако видљиви.

Последња је снагу неких нових, храбријих „орлова“ осјетила Шведска. Скандинавци су у Београд, на меч петог кола групе 4 друге дивзије Лиге нација дошли ослабљени и провели се као боси по трњу. Била је то права рапсодија Душана Тадића и другови, који су славили 4:1 (2:1), уз хет-трик феноменалног Александра Митровића, па ће у уторак у Ослу у двобоју са Норвешком одлучити побједника групе и путника у А дивизију. Халанду и екипи је довољан и реми, док „орлови“ морају да побиједе.

Доминирали су изабраници Драгана Стојковића од самог старта. Идеалну прилику за вођство имали су домаћи у 14. минуту. Душан Тадић заврнуо на другу стативу, Андрија Живковић промашио празан гол. Казна је стигла 60 секунди касније. Дејан Кулушевски је надмудрио Стефана Митровића, лопта је дошла до Клаесена који је „боцнуо“ преко голмана Вање Милинковића-Савића и довео селекцију Три круне у вођство. Ипак, радост пулена Јанеа Андерсона трајала је само три минута. Живковић је центрирао са десне стране на петерац, а Александар Митровић главом лобовао Робина Олсена за 1:1. Затим се два пута у добрим позицијама да угрози мрежу ривала нашао Душан Влаховић. Напдача Јувентуса је у 21. минуту мало изненадио „рикошет“ након убацивања Филипа Костића, док је у 32. минуту Сергеј Милинковић-Савић проиграо Дућија, коме је први шут одбранио Олсен, након чега му се лопта вратила, да би је он превисоко послао ка Тадићу. Да Србија на одмор оде са предношћу побринуо се Александар Митровић и то поново удрацем главом, послије корнера Тадића у надокнади времена првог полувремена.

Митрогол је комплетирао хет-трик у трећем минуту другог полувремена, на одличну асистенцију Влаховића. Помоћни судија је прво дигао заставицу, али је из ВАР собе стигла вијест да нема офсајда. Био је то други хет-трик живе легенде Фулама у дресу репрезентације Србије. Први је Митар уписао у пријатељском мечу са Боливијом у Грацу 2018. године. Александру Митровићу је то био 49. гол у националном тиму.

Србија се није опуштала, наставила је да држи лопту у својим ногама и притиска ривала, што се поново осликало на семафору у 70. минуту. Дарко Лазовић је додао лопту до Саше Лукића, који је лијевом новог са ивице шеснаестерца погодио супротан угао! Фантастичан погодак, други у репрезентативној каријери за везисту Торина.

Стојковић је желио да провјери што више играча, а први наступ у дресу са двоглавним орлом је уписао и двадесетогодишњи Стефан Митровић из Црвене звезде.