Никола Мишковић јунак новог Мегиног подвига

Иако је Олимпија у посљедњу четвртину ушла распуцана, са предношћу од 7 поена, Љубљанчани нијесу успјели да избјегну пораз од разиграних Мегиних младића.
Mišković

Јунак Меге: Мишковић

Пулени Дејана Милојевића још нијесу осјетили горчину пораза у АБА лиги. После продужетка сломили су отпор љубљанске Олимпије, коју би други, тијесан пораз од српских тимова, могао коштати високог пласмана на крају лигашког дијела такмичења.

Тријумфом против веома квалитетне Олимпије од 81:77 (20:18, 19:30, 17:15, 18:11, 7:3), изабраници тренера Милојевића потврдили су ставове кошаркашке јавности да је ова млада, талентована, и атлетски изванредна екипа у стању да побиједи свакога.

Огроман потенцијал ових младића, у комбинацији са искусним менаџментом и изванредним вођењем са клупе, даје фантастичне резултате, и велико је питање да ли би иједан будући Мегин успјех могли сврстати у категорију изненађења. Ови момци су, једноставно речено, сјајни!

Осим хероја Мишковића, који је поред 18 поена постигао и тројку која је преломила сусрет у корист његове екипе, бољи од осталих у редовима српсог абалигаша били су стандардно добри Грузијац, НБА проспект Гога Битадзе, Француз Мокока, као и наш Стефан Фундић.

У екипи Олимпије издвојили су се Лапорник са 19 (пет тројки), и Месичек са 15 поена.

Шансу да се изједначи са Мега Бемаксом на челу табеле има само Црвена звезда, уколико остане непоражена у сјутрашњој утакмици против Игокее.