ИН4С

ИН4С портал

Мировић: „Русофобија код Срба ‎1878-2017“ би најкориснија била Вучићу (ВИДЕО)

1 min read
Постоје 4 врсте русофобије у свету – француска, енглеска, њемачко-аустријска и хладноратовско-америчка – присутне у Србији, пре свега у владајућој елити.
dejan mirović

Дејан Мировић

На Сајму књига у Београду, који се одржава од 22.10. до 29.10, у петак, у 19 часова, сали „Борислав Пекић” представљена је нова књига издавачке куће „Катена мунди”, аутора др Дејана Мировића, професора Правног факултета Универзитета у Приштини, (привремено размештеног у сјеверном дијелу Косовске Митровице), „Русофобија код Срба ‎1878-2017“, преноси Србин.инфо.

На представљању књиге учествовали су професори Универзитета у Београду, др Мило Ломпар и др Слободан Антонић, као и сам аутор.

Међу многобројним гостима из јавног и културног живота били су и предсједник Српског покрета Двери, Бошко Обрадовић, први човјек ДСС, Милош Јовановић, председник Образа, Младен Обрадовић, као и лидер Народне странке Вук Јеремић.

Представљајући своју књигу, проф др Дејан Мировић је изнео једно своје запажање, које се односи у вези русофобије код Срба, а до које је дошао пишући ову своју књигу:

„Русофобија код Срба је подстакнута од стране Запада и иде заједно са кроатофилијом. Што су наши политички руководиоци русофоби, то су они већи кроатофили. Наравно, после НДХ и геноцида 1941-45. то нема рационално објашњење. Али након 1945. г, пре свега после 1948., под плаштом југословенства имамо сигурно најгору врсту русофобије, која прелази границу између совјетофобије и русофобије која чак прекраја и дорађује Његоша да би га прилогодила америчким погледима на Русе,“ казао је Мировић, а пренио Србин.инфо.

Све четири врсте русофобије присутне у Србији

Аутор је истакао да постоје 4 врсте русофобије у свету – француска, енглеска, њемачко-аустријска и хладноратовско-америчка – које су такође присутне у Србији, пре свега у владајућој елити.

На питање новинара Србин.инфо, коме би била ова књига кориснија – руском или америчком амбасадору, др Дејан Мировић је уз осмијех одговорио:

„Књига, Русофобија код Срба ‎1878-2017 би најкориснија била садашњем предсједнику Александру Вучићу и елити којо је око и уз њега; но нажалост и они и он имају друге приоритете у животу, као што су ТВ Пинк, Петар Луковић и други другосрбијански медији, тако да је мало вероватно да ће спознаје из ове књиге доспети до њих,“ закључује уважени професор Мировић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

4 thoughts on “Мировић: „Русофобија код Срба ‎1878-2017“ би најкориснија била Вучићу (ВИДЕО)

  1. Rusofobija,je navise prisutna kod komunista, za negativni odnos prema SSSR je morao biti takav kakav je bio ,u periodu izmedju dva rata,jer da je drugacije bilo, nas danas nebi bilo.
    Sto je bilo izmedju Tita i njegovih sledbenika, i njihov odnos prema SSSR-u ili Rusiji to nije nigdje zabiljezeno u istoriji tako drasticno.Prvo su poubijali svoju bracu zato sto nijesu htjeli u komunizam,kada je doslo navodno vrijeme slobode ,drugi dio brace su pozatvarali sto su voljeli Rusiju u stvari SSSR radi komunizma.Takvi ljudi ,bolje reci osobe su do dana danasnjeg na celnim pozicijama i u Srbiji i Crnoj Gori.
    Sveti Petra i Kardjordje nijesu bas docekani sa nekim odisevljenjem ,ili bpolje reci nijesu docekani uopste pa se nijesu na Rusiju bacali kamenicama.
    Danasnja Crna Gora nebi bila nezavisna da nije bilo Rusije,i sta imamo danas,da o Rusiji pricaju jednako na pijaci i osobe iz Vlade.
    Dakle knjigu treba analizirati u dva dijela Srbi pravoslavci i Rusija,i komunisticka gamad i njihoivi naslednici danas.

  2. Jeremić mi tu dodje kao Medojević u DF tj kao piletu sise. Zanimljivo je i odsustvo Šešelja kvazi patriote koji ima svoju cijenu kao i kumovi mu Vuk ili Nikolić samo nešto višu.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *