ИН4С

ИН4С портал

Министарство финансија Дакићевцима: Обратите се заступнику Државе пред Судом у Стразбуру

1 min read
Дакићевци траже исплату више од 50 милиона евра на име неисплаћених 77 мјесечних зарада са каматама за око 1.800 бивших радника. Међутим, само пет њих, од којих је један преминуо, је своја права добило и то преко суда у Стразбуру.

Предсједник Удружења мањинских акционара „Радоје Дакића“ Милан Вукчевић саопштио је „Вијестима“ да им је из Министарства финансија саопштено да се за све недоумице, у вези са исплатом судске пресуде за пет бивших радника наведеног предузећа, обрате Канцеларији заступника Црне Горе пред Европским судом за људска права.

Дакићевци траже исплату више од 50 милиона евра на име неисплаћених 77 мјесечних зарада са каматама за око 1.800 бивших радника. Међутим, само пет њих, од којих је један преминуо, је своја права добило и то преко Суда у Стразбуру.

„Изненађени смо таквим поступком, а посебно поступањем адвокатске канцеларије ‘Прелевић’ која нас је заступала у Стразбуру и била дужна да све клијенте једнако заступа, а не да изабере само њих пет.

Када су испостављали трошкове једног извршног поступка у Црној Гори иста канцеларија је добила аконтацију на укупан број радника који заступа, а након продаје хале Браварске обраде уплаћено им је 186 хиљада евра. Нијесу смијели да врше подјелу међу радницима и овдје се ради о чистој дискриминацији,“ истакао је Вукчевић.

Он тврди да се ради о масовном системском кршењу права радника, иако је у штампи објављено супротно.

„Вијести“ преноси да су Дакићевци претходно тражили од министра финансија Дарка Радуновића да спроведе финансијску контролу и оцијени законитости располагања финансијским средствима која су недавно исплаћена за пет бивших радника у складу са поравнањем пред Судом у Стразбуру.

„Упутили су нас да се обратимо Валентини Павличић, заступнику државе пред Судом у Стразбуру. Иако смо навели конкретна имена и податке које смо навели у допису, а у вези тога коме је уплаћен новац, опет нас упућују на Канцеларију заступника иако је јасно да се налог за исплату новца из трезора може обавити само на основу комплетне документације,“ напоменуо је Вукчевић.

Бивши радници „Радоја Дакића“ обраћали су се и канцеларији ОЕБС-а наводећи да се правоснажне пресуде донешене у њихову корист опструирају од стране државе, те да правда није спроведена у цјелости већ да је Европски суд за људска права донио да неисплаћене плате добије само пет апликаната.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *