ИН4С

ИН4С портал

Министарка енерегетике и директор НИС-а: О пословању нафтне компаније и сигурности снабдевања

1 min read

© Ненад Костић

Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић разговарала је данас са генералним директором Нафтне индустрије Србије (НИС) Кирилом Тјурдењевим о актуелној ситуацији, пословању компаније и мерама обезбеђивања стабилности снабдевања сировом нафтом и нафтним дериватима.

Ђедовић Хандановић је истакла да одлагање примене америчких санкција НИС-у до 27. јуна представља извесно олакшање, али да је неопходно наставити са опрезним и промишљеним приступом у доношењу свих кључних пословних одлука, наводи се у саопштењу Министарства.

„Добре вести су да је НИС уз помоћ Србије успео да добије одлагање санкција на 60 дана што представља олакшање. За енергетску сигурност земље и НИС је најважније да се наставља са несметаном набавком сирове нафте и радом панчевачке рафинерије. Ситуација ипак и даље није ни мало лака због чега је важно да менаџмент буде обазрив, доноси промишљене одлуке и мере како би осигурао профитабилност компаније и наставио да обезбеђује сигурност снабдевања“, рекла је министарка, преноси РТ Балкан.

Генерални директор НИС-а Кирил Тјурдењев истакао је захвалност на подршци државе за продужење лиценце НИС-у.

Он је рекао да је два месеца веома важан период за планирање сигурне набавке сирове нафте, као и да НИС има различите сценарије који предвиђају кораке за очување континуитета у снабдевању и стабилности пословања.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *