Миловић: Вашингтон не прави проблем око уласка ЗБЦГ у владу!

Андреј Миловић
Члан Предсједништва Покрета Европа сад Андреј Миловић казао је да су сви преговори о формирању власти тешки, али да „оно што је битно је да ће влада бити формирана, у то нема дилеме“.
„Заговорник сам шире коалиције, сматрам да нам 41 посланик не може гарантовати стабилност, поготово уколико се налазе неки субјекти којима још тестирамо дозу искрености. Треба разговаратио о широј коалицији, и због неких закона који се тичу деблокаде правосуђа и слично, треба ићи на што већи број јер то ће донекле гарантовати стабилност“, рекао је Миловић гостујући на А плус телевизију.
Он је казао и да је заговорник да се са коалицијом За будућност Црне Горе разговара ако су спремни да поштују стратешка опредељења и да не отварају регионалне проблеме…
„Не треба народ око тога да забављамо и оптерећујемо. Треба да формирамо стабилну и проевропску владу и рјешавамо животне проблеме грађана. Искрено се надам да ће нову владу чинити Покрет Европа сад, За будућност Црне Горе и Демократе уз учешће мањинских странака. То треба да буде костур и стуб стабилне и јаке владе уз поштовање принципа које смо презентовали”, рекао је Миловић.
Он је навео и да, колико је упознат, лидер Покрета Европа сад Милојко Спајић не путује за Вашингтон.
„Вашингтон колико знам не прави проблеме око уласка коалиције За будућност Црне Горе у владу уколико су спремни да поштују опредељење Црне Горе и принципе спољне политике и уколико су спремни да се одреде јасно према сукобу који имамо у Украјини. Вјерујем да коалицији За будућност Црне Горе је то прихватљиво, то су послије састанка и рекли. Само треба да видимо да се договоримо око расподјеле мандата коме што припада и вјерујте добићемо стабилну владу„, рекао је Миловић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Rece god- in, koliko zna da americka ambasada nema nista protiv.
A sta zna?
Odgovara da vam ZBCG obezbedjuje kvorum.
Nista sa 41- nim clanom ete brzo novi izbori.
Kriminal i pravosudje ce vas srusiti.
Mislim da zbcg mora po bilo koju cenu da udje u vladu, da se opet ne bi masovno u celom drzavnom aparatu desilo izbacivanje autenticnih srba sa posla. Svetsku politiku zbcg ne moze da vodi jer u cg izgleda da ima samo 20 posto izvornih srba, pa time treba da prihvate i nato i sve drugo sto vecina izmisljenih crnogoraca trenutno hoce, da ne bismo opet bili marginalizovani u sopstvenoj drzavi. treba cekati momenat kada srba bude opet blizu ili preko pola, a do tada biti pri vlasti onoliko koliko je potrebno da se spreci progon i crnogorizacija preostalih srba..
Miloviću, samo pominjanje Vašingtona jel dozvoljava ili ne dozvoljava koaliciji ZBCG da uđe u Vladu je jedna velika SRAMOTA vas iz PES-a i Demokrata jer satim potvrđujete da ste jedne obične bubašvabe koje ne pištuju prvo svoj narod pa onda demokratiju, i na kraju pitajte fašistički NATO jel je KiM sastavni dio SRBIJE, čisto da se odredite i vi isti prema UKRAJINI
Moskva i Peking a naročito Pjongjang NE DOZVOLJAVAJU DA MILAN I ANDRIJA I RADNICKA PARTIJA BUDU U VLADI CG. !??? ¿☆
Eto, ja napisah pre neki dan za šta bi služili Mandić i Knežević u novoj vladi CG i ovo momče potpuno potvrdi moje reči! Nema otvaranja neprijatnih pitanja ( to vam drugari znači ne postavlja se pitanje statusa KiM, ne pričamo o sramotnoj rezoluciji….)! Kada govorimo o „svjetskoj“ politici (Rusija je izvršila agresiju na Ukrajinu i otela je njene delove al niko nije izvršio agresiju na Srbiju i nije joj oteo KiM, makar to javno rekao predsednik susedne nam države)!!!! Da navodim još neke detalje ili ne? Vidite, napisao sam da bi učešće ove dvojice bilo pokriće za nastavak neprijateljske politike države CG prema mojoj zemlji!!!! I nažalost, nisam pogrešio!!!!! Svi oni kojima je moj komentar bio neprijatan, nejasan, ovakav, onakav bi trebalo malo bolje da sagledaju dešavanja i da izvuku bolje zaključke kada pišu svoja mišljenja ispod tekstova! Glasali ste novu snagu, potpuno zaludjenu evropskim integracijama (to je ono kad se ode u „četnike“ 1945 god btw, većina ustaša prešla u partizane 1944 god!!!). Pročitajte dobro izjavu ovog momka i zapitajte se zašto su njegovi šefovi išli u Brisel, Vašington (ako nisu brzo će), zašto se sastaju sa predstavnicima terorističke OVK lažne države itd Beše Ostrog krštenje, Pljevlja rodjenje, ima i ono SNP ex jungend, i glasali ste ih kao srbe????? Koliko ste vi ljudi u magnovenju!
Јок , прави проблеме моја покојна мајка. Јуче су рекли ко није по Нато принципима да ко не подржава украинску борбу против русије није њихов савезник. А и ти си до јуче био против збцг уласка у владу па када вам се сопствена коалиција заљуљала и када вам је Ибрахим ефендија опалио клемпу ,покушавате силом на срамоту угурате збцг ал по вашим условима ,е неће да може. Синоћ си се излагао за све паре.