ИН4С

ИН4С портал

Милић тражи решење за Металац и раднике

1 min read

Srdjan-Milic
Срђан Милић, предсједник СНП Црне Горе, иницираће током наредне недеље састанке са Владимиром Каварићем, министром економије у Влади Црне Горе, Алексом Лукићем, извршним директором ЕРСТЕ банке, и Предрагом Почеком, директором Инвестиционо развојног фонда Црне Горе, наводи се у саопштењу које је достављено порталу ИН4С.

Милић ће на планираним састанцима са саговорницима разговарати о проблемима у предузећу ,,Металац” из Никшића и захтјевима радника те фирме, који штрајкују глађу од 18. децембра 2013. године.

Штрајкачи никшићког ,,Металца” током разговора са Милићем поновили су да траже испалату заосталих зарада, уплату заосталих пореза и доприноса на зараде за протекла 23 мјесеца и покретање производње.

Металац је био важан фактор који се издвајао квалитетом

Радници су говорећи о раду у фабрици и вишегодишњим присуством ове фирме на свјетском тржишту, посебно истакли да је фабрика ,,Металац” својим квалитетом и радом извозила пећи за жељезаре у Њемачкој, да преко 70 кранова из ове никшићке фабрике ради у светским лукама од Барселоне, Малте па до Абу Дабија; да су произвели Нафтне платформе које налазе у Сјеверном мору. Такође, успјешно су испоручивали и хидромеханичкју опрему за хидроцентрале Мостарско Блато – БиХ и Авче Словенија, као и хидрауличну оплату за бетонирање тунела на путевима у Црној Гори, а и учествовали су у реализацији пројекта моста Порт Милена у Улцињу.

Ситуација радника је недопустива

Имајући у виду те чињенице,  Милић је казао да је невјероватно да је једна овако велика фирма као што је ,,Металац” могла доћи у овакво стање у каквом се сада налази, као и да је недопустиво, са било које тачке гледишта, што су запослени радници ове фирме дошли у ситуацију да једино штрајком глађу могу потраживати своја права и борити се за егзистенцију својих породица, наводи се у саопштењу СНП-а.

Милић је такође нагласио да је ,,Металац” неспорно, након пада гаранција ИРФ-а, државна имовина, и да неће бити тешко наћи тржиште за њихове производе како у Црној Гори, тако и у иностранству.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Милић тражи решење за Металац и раднике

  1. Nesto se previse medijski eksponira ovo „MILIC TRAZI RESENJE ZA RADNIKE METALCA“ ??? Ne znam cime to zasluzuje toliki publicitet? Pocinjem da sumnjam u stretegiju Hobotnice da prvo izreklamira „opoziconara“ Milica a onda da mu ucine odredjeni ustupak u resavanju tog problema. Tako bi ga kandidovali kao uspjesnog politicara i zastitnika radnickih prava, a time i ojacali njegovu skoro unistenu partiju. Ipak, siguran sam da je to samo jos jedna promasena DPS investicija.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<