ИН4С

ИН4С портал

Микић: Убрзање ЕУ интеграције и наставак економских реформи кључни приоритети европске владе

1 min read

Микић

Извршни директор Грађанског покрета УРА Зоран Микић саопштио је да је процес формирања нове 43. владе Црне Горе улази у завршне фазе и да је главни циљ покрета УРА да та влада буде инклузивна и реформска.

„Након одлуке Главног одбора СНП-а корак смо ближе формирању нове европске владе. Циљ УРЕ је да она има подршку 49 посланика у парламенту и да се убрза динамика разговора и преговора јер грађани Црне Горе више немају времена за губљење“ – поручио је Микић.

 

Коментаришући питање да свака партија другачије види приоритете рада европске владе Микић је саопштио да сви морају бити свјесни да је ово реформска – прелазна влада и да је испуњавање обавеза из европске агенде приоритет.

 

„Деблокада процеса европске интеграције, спровођење реформи из ЕУ агенде, рјешавање нагомиланих проблема у правосуђу, наставак борбе против корупције и организованог криминала, спровођење и унапређење започетих економских реформи и реформа изборног законодавства у складу са препорукама ОЕБС/ОДИР-а су у врху приоритета нове владе. Наравно влада ће се бавити и другим активностима у циљу стављања ад акта отворених питања која оптерећују црногорску јавност као што су питања односа са вјерским заједницама“ – нагласио је Микић.

„Црна Гора не може превазићи подјеле ако вјечно буде заробљена у референдумским подјелама 55-45. Због тога су нам неопходни нови искораци и нови модели који ће суштински допринијети смањењу подјела, а Црну Гору снажно повести у европску будућност и друштво развијених европских држава“ – закључио је Микић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Микић: Убрзање ЕУ интеграције и наставак економских реформи кључни приоритети европске владе

  1. Smanji malo doživljaj Mikiću. Nemate kadrova ni za mjesnu zajednicu da vodite,a ne državu. Vidjeli smo kakvi su vam bili ovi u 42.vladi. Najgori od najgorih.

  2. Прво се изборите са корупцијом у својој странци па онда решавати друге проблеме.

    9
    1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *