Др Момчило Д. Пејовић
Да одмах разјаснимо „дилему”! Не, није ријеч ни о каквом страном елементу или служби која је инволвирана у безбједоносни систем „најпросперитетније” државе на Балкану и која има НАТО-вску војну заштиту са најсавременијим радаром од скоро, чије границе чувају специјалне антитерористичке јединице и дијелом полицијске снаге, јер дио њених војних-борбених јединица је ангажован да одржава „мировну” мисију у неким земљама Далекога истока, а неколика војника су у такозваној и самопрокламованој држави Косово!
Дакле, ријеч је о скраћеници личних имена четворице инсајдера који су своја имена и презимена јавно дали на увид, јасно и гласно, без устезања проговорили саопштавајући грађанима Црне Горе, а и шире, шта су све радили „млади, лијепи и (још) паметни“ под партијским геслом ДПС-оваца, њиховим партијским вођом-лидером Милом Ђукановићем, као и девизама: „ми знамо како“, „да боље живимо”, „за бољи живот”, „сигурним кораком” и тако даље.
Имена и презимена те четворице инсајдера су позната црногорској јавности, нека подавно а нека од скоро. Они одлучно, смјело и безрезервно откривају сва непочинства и криминалне радње појединаца у овоме нашем државном и правном, слободном и безбједном, просперитетном и презадуженом, еколошком и НАТО-вском, вертикалном и са небеско плавим безграничним сводом, мултиетничком складу у друштвеном систему, претежно званим Монтенегро!
Четворица инсајдера нам на примјерима одају тајне ДПС-оваца око изборних крађа, криминалних радњи појединаца који су у самоме врху државе и институцијама система, најодговорнијих партијских кадрова и недодирљивих (за сада) функционера ДПС-оваца, о привредном криминалу и вођама организованог криминала и тако даље. Дакле, о свему ономе што се готово јавно знало и причало по кулоарима или у уским круговима пријатеља у Црној Гори, али се о томе ћутало јер „није било” доказа!?
Сада са њиховим свједочењима, исказима, доказима, аргументима имамо на десетине аудио и видео снимака који говоре и доказују, јавно, све оно о чему се потајно причало или у повјерењу преносило, шушкало и препричавало.
Биће довољно прегледати снимке или прочитати изјаве у штампаним и електронским медијима које су инсајдери: Милан Гајовић, др Иво Ђуришић, др Душко Кнежевић и Дејан Лакић, приликом гостовања на појединим тв станицама и(ли) порталима, без задршке јасно и гласно прозивали оне који су одговорни за непочинства и криминалне радње у „правној и просперитетној“ Црној Гори, у којој „нема” организованог криминала, или га није до скоро било, „нема” нарко група и нарко кланова, „нема” дроге на граме сем на десетине килограма, „нема” нелегалног оружја за ношење само за продају, „нема” неразјашњених убистава, а скоро свакога дана се „деси” по једно убиство или неко (у)пуца у новинара само „опомене” ради, „нема” пријетњи нити застрашивања, „нема” отимања, „нема” проституције, „нема” продаје роба и женске дјеце и тако даље и томе слично. Надасве смо „најбезбједнија” држава у региону!? „Цвјетамо” као друштво и расцвјетавамо се на све четири стране, уздуж и порпијеко, по дужини и дубини, по висини и ширини.
Ма колико се трудили бројни чланови ДПС-оваца, као и њихов моћни несмјењиви партијски лидер Мило Ђукановић, не могу грађане Црне Горе увјерити да их није много (про)тресла још једна међу бројним аферама „коверат”, током изборних крађа, накнадно откривена од стране инсајдера Душка Кнежевића, или политичких афера попут „државног удара”, а које су, ипак, политички (пре)живјели!
У посљедњих пар година ДПС-овци не могу било што негирати од прозивки а да буде без велике кнедле у грлу, нити изустити без добрано здравствених проблема да сасвим слободно и без политичког запињања гутају оно што су мијесили и кухали током тродеценијске владавине и великих изборних „побједа”, које им је њихов „отац нације” својим политичким манипулацијама доносио „обнављајући” независност црногорску и уводећи их у чељусти НАТО-вске војне организације, зарад „бенефита”, а градећи своју владавину – империју смјењујући се са фотеље премијера на фотељу предсједника државе уз по мало бављењем приватним бизнисом и тако све у круг безмало три деценије.
Не баш гласно, а још мање поносно и све рјеђе чланови ДПС-оваца јавно зборе да међу њима влада политичко и „страначко јединство” захваљујући њиховом партијском лидеру, а међу собом стидљиво гледају у под и храбре себе да ће изађи из кризе која их је захватила и која за њих предуго траје, иако су им „припреме” за њихов партијски конгрес тобоже прече и од избора новога лидера! Застоји у припремама су видљиви и не могу се тако лако заташкати, а до октобра-новембра нема баш толико времена да пронађу партијског вођу и лидера који нема на себи толико афера! Њих нема, нити их је уздрмала „Мигова коверта”!? Није исто вријеме у Црној Гори до „коверте” и оно послије „коверте”!
Шта треба још да се деси па да неко од нових инсајдера проговори и дода нешто ново што нијесмо знали, а имали смо доказе? О чему да неки други нови инсајдер свједочи и подастре аргументе да би режим ДПС-оваца на челу са њиховим политичким лидером отишао са власти и пао у политичко блато и заборав?
Шта још нијесмо чули и видјели а да нијесмо знали, и да се нијесмо макар сада увјерили са доказима и прозивкама од стране инсајдера, а на чије чикање нико од најодговорнијих у институцијама система не смије да проговори, да изјаву за јавност или је негира! Ни од кога и ни од куда да се чују демантија! Другим ријечима, зар смо као друштво толико огрезли у корупцији и криминалу, непотизму и подмићивању, отимачини и шверцу, лицемјерству и застрашивању, уцјенама и озбиљним пријетњама? Докле са таквим понашањем најодговорнијих лица и институција! Није све корумпирано, има часних и поштених људи који раде свој посао, али су немоћни да било шта покрену.
Наведена четворка инсајдера, коју скраћеницом називам(о) МИДД (Милан, Иво, Душко, Дејан), толико су тога изнијели у јавност да је просто немогуће не осврнути се макар на нешто од свега што су јавно прозвали и именовали одговорне институције и личности. Наведена четворица инсајдера јавно упиру прстом, прозивају именом и презименом одговорна лица и органе гоњења за бројне нелегалне и криминалне радње, указују на пропусте и показују аргументе о кривици прозваних, а не бјеже од своје личне одговорности. И, ником ништа! На све то се не осврћу надлежне службе, макар само да провјере или извиде оно на што МИДД – инсајдери указују.
Оно што су они све изнијели и прозвали бројна лица и уједно их „окривили” за нелегалне, корумпиране и криминалне радње довољан су доказ из којега се намеће закључак да се ипак, оно о чему се већ десетак година прича и препричава, да се ради о приватној држави једнога човјека – лидера ДПС-а, у којој нема владавине права и да је он предсједник и премијер, као и да својом страховладом држи комплетну администрацију. У противном нека најодговорнији појединци у државним институцијама изврше провјеру наведеног и позову све прозване без обзира ко је и на којој је функцији у држави Црној Гори.
Да ли ће неко, појединац или институција стати испред и рећи: Даље се не може овако и зауставити ово морално посрнуће и пропадање, културно заостајање, економско уништавање, социјално животарење највећег дијела становништва? Да ли је све у рукама једнога човјека – личности – особе, и да ли му може бити? Докле са таквом власти стављене у шаке једне особе?
МИДД – инсајдери дали сте доказа на претек за све оне који и мало мисле својом главом и имају зрнце мозга и памети да разумију оно на што се позивате. Макар и накнадно, ваше „дјеловање” биће сасвим на вријеме! Нијесте закаснили да грађанима потпуно отворите очи и подстакнете их на размишљање. Увјерен сам да имате још много тога што држите у разерви, из оправданих разлога прије свега личне сигурности ради, јер са хоботницом сте се ухватили у коштац а подршка међународног фактора вам недостаје. На ову садашњу и овакву Европску Унију не рачунајте или будите веома опрезни.
МИДД – инсајдери вашим прозивкама и аргументима озбиљно сте уздрмали владајући режим у Црној Гори на челу са ДПС-овцима, који су се замуцнули од страха па грабе ка свом конгресу мислећи да ће утећи од онога што их чека, а то је њихов политички крах!
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: