Мицић стандардно добар у победи Ефеса: 16 поена за српског репрезентативца

Василије Мицић имао је 16 поена (6-11 из игре за 26 мин) и по 4 скока и асистенције

Василије Мицић (Фото: EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU)

Екипе Анадолу Ефеса и Зенита оствариле су убедљиве победе, док су кошаркаши Реал Мадрида направили корак уназад у борби за плеј-оф Евролиге, пошто су изгубили од Химкија у гостима са 78:77.

Тим из Подмосковља је убедљиво последњи на табели и то му је тек трећа победа, уз 23 пораза, док је Реал на 16-11.

Одлучујући кош постигао је Швед, који је добро утрчао и добио бек-дор додавање Микија за полагање на 17 секунди до краја, да би у последњем нападу Реала Козер изгубио лопту.

Џордан Мики постигао је важне поене у завршници и меч је завршио са 19 поена (8-16 из игре), 6 скокова, 3 асистенције и 4 украдене лопте, а најефикаснији су са по 22 поена били Алексеј Швед (9-22 из игре, 4ск, 8аст) и Ерик Меколум (8-17 из игре, 7аст).

У тиму Пабла Ласа најбољи су били Джејси Керол са 15 поена (5-11 из игре), Валтер Таварес са 14 поена (7-12 из игре) и 11 скокова, као и Фабијен Козер са 11 поена (4-10 из игре), 4 скока и 8 асистенција.

Највише захваљујући изванредном шуту за три поена (18-31) Ефес је сломио отпор Валенсије у другом полувремену и на крају је било 99:83 за 16. тријумф екипе Ергина Атамана, уз десет пораза, док шпански тим има 14 тријумфа и 13 пораза.

Најефикаснији је био Сертач Шанли са 20 поена (6-9 из игре), Родриг Бобуа додао је 19 поена (7-9 из игре, 3аст), а Василије Мицић имао је 16 поена (6-11 из игре за 26 мин) и по 4 скока и асистенције, док је Шејн Ларкин забележио 15 поена (5-9 из игре), 3 скока и 6 асистенција. Крунослав Симон дао је 14 поена.

За Валенсију је Бојан Дубљевић постигао 15 поена (6-10 из игре), 6 скокова и 3 асистенције, Дерик Вилијамс и Клемен Препелич убацили су по 13 поена, Мајк Тоби 12, док је Никола Калинић имао 3 поена (1-7 из игре за 19 мин), 9 скокова и 3 асистенције. Вања Маринковић није дао кош за 10 минута на паркету (0-3 из игре, 1аст).

Зенит је савладао Албу 87:71 и сада има 16 победа и 11 пораза, док је немачка екипа на девет тријумфа и 18 пораза.

У другом периоду Алба је стекла двоцифрену предност и одржавала је, а после тројке Сикме било је 64:53 на нешто више од четири минута до краја трећег периода. Предвођени Појтресом, домаћи праве серију 13-0, да би у последњој четвртини на крилима Холинса прегазили госте из Берлина.

Кевин Пенгос предводио је домаћи тим са 19 поена (6-12 из игре), 4 скока и 7 асистенција, Вил Томас постигао је 15 поена, а Матеуш Понитка имао је 14 поена (5-6 из игре), 4 скока и 6 асистенција. Бивши играч Црвене звезде Били Берон дао је 6 поена (2-4 из игре, 2аст).

За Албу је Лук Сикма уписао 18 поена (7-13 из игре), 6 скокова и 2 асистенције, Симоне Фонтекио имао је 12 поена, 5 скокова и 4 асистенције, а Бен Ламерс додао је 11 поена и 6 скокова.

Извор: Спортклуб