ИН4С

ИН4С портал

Међународни економски форум у Русији обара рекорде: Званичници и бизнисмени из 145. земаља свијета

1 min read
За три дана трајања Међународног економског форума у Санкт Петербургу оборени су многи рекорди. Потписано је чак 650 уговора на суму од око 44,6 милијарди евра, а ту је ријеч само о оним уговорима који се не сматрају комерцијалном тајном. Оборен је рекорд и по броју учесника, будући да је овогодишњи форум окупио 19000 људи из 145 земаља свијета.

Међународни економски форум у Санкт Петербургу

За три дана трајања Међународног економског форума у Санкт Петербургу оборени су многи рекорди. Потписано је чак 650 уговора на суму од око 44,6 милијарди евра, а ту је ријеч само о оним уговорима који се не сматрају комерцијалном тајном.

Оборен је рекорд и по броју учесника, будући да је овогодишњи форум окупио 19000 људи из 145 земаља свијета.

Највеће делегације биле су из Кине, одакле је допутовало око хиљаду званичника и бизнисмена, на челу са предсједником Си Ђинпингом, и из САД, одакле их је било 520.

Форуму су присуствовали лидери шест земаља, као и генерални секретар Уједињених нација Антонио Гутереш.

Представљено је 1300 страних компанија и више од 2500 руских, а чак 4814 акредитованих новинара пратило је овај догађај.

Овај форум, који многи упоређују са швајцарским „Давосом“, показао је да упркос покушајима изолације међународни бизнис не прекида плодотворну сарадњу са Русијом, пише Спутњик.

Најзначајнији догађај форума било је пленарно засиједање на коме су, поред осталих високих гостију, учествовали и предсједници Русије и Кине — Владимир Путин и Си Ђинпинг.

Догађаје на форуму објединио је мото: „Формирање агенде одрживог развоја“, а генерални секретар УН Антонио Гутереш позвао је свјетске лидере да „покажу мудрост да не бисмо поново склизнули у Хладни рат“.

Према његовим ријечима, раније је свијет био биполаран, онда је постао мултиполаран, а сада је хаотичан. Али управо сада, казао је он, сазрело је разумјевање да би требало да тежимо правичној глобализацији.

Традиционално, поред економских и (гео)политичких, разматрана су и енергетска питања. Говорећи на једној од панелних дискусија, шеф Росњефта Игор Сечин је рекао да се притисак на енергетска тржишта повећава. У овом случају, главни проблем је политика актуелне америчке администрације, нагласио је.

Сечин је изразио мишљење да САД у великој мјери користе енергетику као политичко оружје, а санкције или њихова пријетња имају деструктиван ефекат на тржиште.

Форум је показао да међународни бизнис не прекида плодотвнорну сарадњу са Русијом.

Међународни економски форум у Санкт Петербургу одржава се од 1997, а од 2005. под покровитељством предсједника Русије Владимира Путина.

Прочитајте још:

Инцидент у Источном кинеском мору: Oпасна америчка игра против Русије (ВИДЕО)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *