ИН4С

ИН4С портал

Медији: Председник Вучић предложио Влади – забрана извоза наоружања у наредних 30 дана

Фото: Лола Ђорђевић

Председник Србије Александар Вучић, на основу Закона о председнику Републике и Закона о Војсци Србије, а због усложњавања безбедносне ситуације у држави, донео је Одлуку да предложи Влади да се донесу акта ради обустављања извоза наоружања и војне опреме у наредних 30 дана, сазнају „Новости“.

По истеку наведеног рока, шеф државе ће, заједно са Саветом за националну безбедност, одлучивати да ли ће бити продужетка.

Према информацијама тог листа, по истеку наведеног рока, шеф државе ће, заједно са Саветом за националну безбедност, одлучивати да ли ће бити продужетка.

Такође, у Одлуци председник захтева да се наоружање и војна опрема, ускладиштена, произведена или у фази производње – у привредним субјектима на територији Србије приоритетно ставе на располагање нашим оружаним снагама и Министарству одбране.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Медији: Председник Вучић предложио Влади – забрана извоза наоружања у наредних 30 дана

  1. Da, krajnje je vreme, jer je izvežena (pogotovo) municija završavala kod Ukrajinaca.
    Nek se pravdaju đavolima (Zapadnjacima) da moramo praviti zalihe za rat koji nam pakujete (KiM i BiH)..

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *