Матица Боке: Промоција репринт издања књиге Дон Ника Луковића у Тивту
1 min read
У суботу 1-ог јуна са почетком у 20 часова Матица Боке ће у Збирци поморског насљеђа Порто Монтенегра представити свој нови издавачки подухват – репринт издање књиге Дон Ника Луковића из 1930. године.
О новом издавачком пројекту Матице Боке говориће бокељски писац Никола Маловић, новинар и публициста Синиша Луковић и предсједник УО Матице Боке, Жељко Комненовић.
У сарадњи са Поморским музејом Црне Горе биће приређена и изложба слика познатих бокељских капетана и бродова из фундуса ове установе.
Дон Нико Луковић у овој књизи које је издало Удружење Бокеља из Београда, говори о славним данима бокељских помораца, времену једрењака и пароброда, поморским биткама и ликовима знаменитих адмирала и капетана из Боке которске.
Књига је настала на основу предавања познатог бокељског свештеника на Народном универзитету у Београду 5-ог јануара 1930. године.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

