Малчески за ИН4С: Османи заборавио да је Србија једина држава која је помогла Македонији у тешким временима!
1 min read
Фото: ИН4С
Сјеверна Македонија је против могућег повратка српске војске на територију Косова*, саопштио је министар спољних послова Сјеверне Македоније Бујар Османи, напомињући да са забринутошћу прате дешавања на Косову*.
Универзитетски професор и политички аналитичар проф. др Самоил Малчески истакао је у разговору за ИН4С да је Османи брзо заборавио да је Србија много помогла Македонији у тешким временима.
,,Бујар Османи и његова партија ДУИ су фактор дестабилизације Македоније управо због тога што уопште не поштују законе и раде супротно свим законима, а све у функцији криминала и корупције. Дакле, Османијеве позиве на поштовање закона не могу другачије окарактерисати осим као страшно смијешне позиве. Овакве изјаве директно наносе штету односима Македоније и Србије и иницијативи „Отворени Балкан“, истакао је проф. др Малчески.
Проф. др Малчески је казао да је Османи брзо заборавио да је Влада у којој је он министар молила Србију за вакцине за време пандемије Ковид-19, па за нафту, пшеницу итд.
,,Османи заборавља да је Србија једина држава која је заиста помогла Македонији у тим тешким временима, од свих осталих смо добили или незнатну помоћ или тапшање по рамену. Зато позивам Османија, прије него што буде заступао интересе Косова*, да почне да заступа интересе Македоније, зато што узима плату од нас, оних који плаћају порез у Македонији, а не од становника Косова*.
Подсјетимо, Сјеверна Македонија ове године преузима председавање Јадранском повељом, док “Косово” остаје само држава посматрач у овом механизму, тим поводом је Османи казао да би такозвано “Косово” требало да се придружи овој повељи.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Hvala Vam profesore!
Mislila sam da ce u Makedoniji zavladati tisina i zdrav razum pokriti.
Vratili ste nadu da ce Vas cuti jos neko u Makedoniji.
Niko u Srbiji ne smatra i nikada nece, da kada pruzi ruku traziti nista materijalno.
Samo postovanje i pravdoljublje.
Hvala profesore!
Mislila sam da ce u Makedoniji zavladati tisina i zdrav razum pokriti.
Vratili ste nadu da ce Vas cuti jos neko u Makedoniji.
Poganija bili i ostali,vecite sluge kolonizatora na Balkanu bez svoje istorije i ikakvih civilizacijskih vrednosti.
Svaka čast,
razmiljela se guba šiptarska pa upravlja Balkanom. Vjerni USA čankolizi se ponašaju ka da su sve i svja u monteprknu, Srbiji, S Makedoniji.