Макаби прејак, други пораз Звезде

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Макабија у Тел Авиву са 78:67, у другом колу Топ16 фазе у Евролиги.

Euroleague group D basketball match between Crvena Zvezda and Maccabi

Звезда је тако изгубила и други меч друге фазе у Е групи, док је шампион Европе стигао до прве победе.

Макаби је од старта наметнуо доминацију под кошем, судије су дозвољавале Скорцанитису да игра са много контакта у дуелу са Марјановићем и захваљујући томе израелски тим је водио на полувремену.

Звезда је сјајно отворила друго полувреме, повела је са 42:40 и управо у том периоду пропустила шансу да направи већу разлику и можда и оствари тријумф у Тел Авиву.

Макаби је казнио грешке црвено-белих, Парго и Смит су у другом полувремену погодили неколико тешких и важних тројки и домаћи тим је остварио први тријумф у Топ16 фази.

Никола Калинић био је одличан са 18 поена (7-11), 2 скока и 2 асистенције, Маркус Вилијамс имао је 13 поена (5-16) и 9 асистецнија, док је Бобан Марјановић уз 10 поена ухватио 8 скокова. На другој страни, Брајан Рендл имао је 16 поена и 9 скокова, 15 поена и 5 скокова додао је Скорцанитис, Парго је убацио 12, а Охајон и Лендсберг по 10 поена.

Макаби је имао много бољи шут за два поена и ту је и направио кључну разлику. Израелски тим убацио је 24 од 43 шута за два, а Звезда само 15 од 43. Домаћин је имао два скока више (42-40) и четири асистенције више (21-17).

Звезда наредног петка дочекује Галатасарај у трећем колу.