IN4S

IN4S portal

Maestralni Srbin: I Klipersi nemoćni pred surovim Jokićem

1 min read

Nikola Jokić; foto: Profimedia

Najbolji srpski košarkaš Nikola Jokić nastavio je da dominira u NBA ligi i nosi svoj Denver tokom čitave sezone. Jokić je još jednom bio glavna figura meča i pomogao Nagetsima da savladaju Los Anđeles Kliperse na gostovanju, rezultatom 110:104. „Grumenje“ je dobilo derbi za treće mesto na Zapadu i, ukoliko ga zadrže, biće u odličnoj situaciji na početku plej-ofa.

Momak iz Sombora potvrdio je da je najozbiljniji kandidat za MVP priznanje i protiv ekipe koja iz godine u godinu važi za jednog od favorita za osvajanje šampionskog prstena, piše RTS.

Jokić je na parketu proveo nešto više od pola sata i za to vreme postigao 30 poena, imao 14 skokova i sedam asistencija. Ponovo je iz igre šutirao više od 50% (9/17, 2/6 za tri, 10/10 penali), a njegova statistika je još impresivnija jer tokom utakmice nije izgubio niti jednu loptu.

Bio je najzaslužniji što se njegov tim odlepio sredinom poslednje četvrtine, kada je u nekoliko uzastopnih napada pronalazio Majkla Portera juniora i njih dvojica doneli dvocifrenu razliku.

Ekipa iz „grada anđela“ poslednji nalet napravila je u finišu i stigla na jedan posed zaostatka (101:98), ali je onda Srbin izborio faul pri šutu za tri, pogodio sva slobodna bacanja i rešio pitanje pobednika.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *